BMW Serii 3 Gran Limousine Iconic Edition - długa nazwa, długie nadwozie

BMW Serii 3 Gran Limousine Iconic Edition - długa nazwa, długie nadwozie18.10.2021 11:36
BMW Serii 3 Gran Limousine Iconic Edition
BMW Serii 3 Gran Limousine Iconic Edition
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW

Wydłużone wydanie BMW Serii 3 do niedawna było specjalnością wyłącznie rynku chińskiego. Teraz wjeżdża także do Indii w limitowanej edycji Iconic. Jak nietrudno zauważyć, główną atrakcją jest tu podświetlany grill.

Nie od dziś wiadomo, że azjatyckie gusta nieco różnią się od europejskich, czego przejawem jest choćby spore zainteresowanie wydłużonymi wersjami modeli klasy średniej. Jedną z takich propozycji jest BMW Serii 3 dostępne w wydaniu Gran Sedan lub Gran Limousine (nazwa różni się w zależności od rynku).

Choć pierwotna oferta ograniczała się wyłącznie do rynku chińskiego, obecnie wydłużoną "trójkę" kupicie także w Tajlandii, Malezji oraz Indiach, gdzie właśnie debiutuje edycja specjalna Iconic. Wyróżnia się ona innym charakterystycznym elementem lubianym przez tamtejszych klientów - mowa o podświetlanej atrapie chłodnicy.

Oczywiście nie jest to żadna nowość dla BMW, gdyż podobne rozwiązania znajdziemy też w innych modelach marki, ale w Serii 3 jeszcze go nie było. Wyjątkowych dodatków jest jednak więcej. Wśród nich m.in. kryształowy selektor zmiany biegów, panoramiczny dach, dodatkowe oświetlenie otoczenia pojazdu czy akcesoryjne wieszaki na odzież zamontowane w kabinie.

Samochód będzie dostępny wyłącznie w klasycznych, eleganckich kolorach: czerni, srebrze i bieli. Z dwoma silnikami do wyboru - 258-konną, benzynową 2-litrówką w 330 Li oraz 190-konnym dieslem w 320 Ld. Do pełni szczęścia brakuje jedynie napędu na 4 koła xDrive, lecz producent nie przewidział takiej opcji. Podobnie zresztą jak sprzedaży na rynkach innych niż azjatyckie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)