BMW Serii 1 Sedan debiutuje w Chinach

BMW Serii 1 Sedan debiutuje w Chinach

BMW Serii 1 Sedan debiutuje w Chinach
Aleksander Ruciński
18.07.2016 10:57, aktualizacja: 01.10.2022 22:27

BMW oficjalnie pochwaliło się pierwszą fotografią prezentującą Serię 1 w wydaniu Sedan. To odpowiedź na coraz większą popularność kompaktów z trójbryłowym nadwoziem, czego przykładem jest Mercedes CLA, czy Audi A3 Sedan.

Koncept zapowiadający Serię 1 Sedan zadebiutował podczas listopadowego salonu Guangzhou Auto Show. Miejsce nie było przypadkowe, gdyż to właśnie Chiny mają stanowić główny rynek zbytu dla tego modelu. Przedstawiciele marki przyznają, że pierwszy, kompaktowy sedan BMW powstał z myślą o azjatyckich gustach. Produkcją zajmie się chińska firma Brilliance, należąca do bawarskiego koncernu. Oznacza to, że auto będzie wytwarzane na miejscu.

Na razie nie wiemy czy planowane są również wydania na inne rynki, choć chętnie widzielibyśmy ten model w Europie. Wspomnianym już CLA i A3 przydałby się nowy konkurent. Tym bardziej, że wydaje się on całkiem atrakcyjny. Choć BMW poskąpiło fotografii, nietrudno zauważyć duże podobieństwo z konceptem. Seria 1 Sedan wygląda po prostu dobrze. Liczymy, że tył prezentuje się równie atrakcyjnie.

BMW powinno niebawem opublikować kolejne fotografie oraz dane techniczne, które także pozostają nieznane. Jeśli jednak wierzyć zapowiedziom sprzed kilkunastu miesięcy, nowa Seria 1 bazuje na tej samej platformie co Seria 2 Active Tourer/Gran Tourer, czy modele Mini. Oznacza to przedni napęd i poprzecznie umieszczone, 3 oraz 4-cylindrowe silniki. Wszystkie z turbodoładowaniem.

Choć najnowsza propozycja BMW z pewnością nie przypadnie do gustu purystom, oburzającym się na przedni napęd i zanikanie charakteru bawarskiej marki, spodziewamy się całkiem udanego auta, które może odnieść spory sukces. Szczególnie gdy zapadnie decyzja o sprzedaży na pozostałych światowych rynkach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)