BMW i Audi wstrzymują transport koleją do Chin z powodu wojny w Ukrainie

BMW i Audi wstrzymują transport koleją do Chin z powodu wojny w Ukrainie

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW
Aleksander Ruciński
26.04.2022 10:10, aktualizacja: 14.03.2023 12:24

Wojna w Ukrainie wpływa na branżę motoryzacyjną nie tylko w kwestii dostaw komponentów, ale i transportu do dalszych zakątków globu. Przekonali się o tym niemieccy producenci, którzy musieli zaprzestać przewozu aut koleją do Chin.

BMW i Audi to marki, które jeszcze do niedawna robiły użytek z Jedwabnego Szlaku, transportując niektóre produkowane w Niemczech modele do Chin za pośrednictwem kolei. Niestety wojna w Ukrainie sprawiła, że firmy musiały zmienić plany.

O zawieszeniu transportu kolejowego informuje portal biznesowy Nikkei, na który powołuje się agencja Reuters. Zgodnie z doniesieniami BMW i Audi wstrzymały dostawy z użyciem kolei. Do sprawy jak na razie odnieśli się jednak tylko przedstawiciele bawarskiej marki.

"Z uwagi na sytuację geopolityczną, nasze transporty kolejowe na Jedwabnym Szlaku oraz kolei transsyberyjskiej zostały tymczasowo zastąpione alternatywnymi rozwiązaniami, by zapewnić właściwe planowanie i bezpieczeństwo dostaw" - mówią przedstawiciele BMW cytowani przez Reutersa.

Na razie trudno powiedzieć czy i ewentualnie w jakim stopniu utrudnienia będą rzutować na biznes wspomnianych marek w Chinach.

Aleksander Ruciński, dziennikarz Autokult.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)