Ceny paliwa w przyszłym tygodniu. Eksperci nie mają wątpliwości

Ceny paliwa w przyszłym tygodniu. Eksperci nie mają wątpliwości

Wszystko wskazuje na to, że benzyna będzie dalej drożeć
Wszystko wskazuje na to, że benzyna będzie dalej drożeć
Źródło zdjęć: © fot. Maciej Skrzyński
Filip Buliński
20.05.2022 08:37, aktualizacja: 14.03.2023 12:07

W ostatnim tygodniu cena benzyny 95 zaliczyła ogromny wzrost, podczas gdy olej napędowy i LPG utrzymały dotychczasowy poziom. Niestety w przyszłym tygodniu ma być tylko gorzej, a przy jednym paliwie zobaczymy nawet "8" z przodu.

Takiego wzrostu nie spodziewali się nawet specjaliści. Podczas gdy analitycy z e-petrol zapowiadali nieznaczne przekroczenie 7 zł za litr benzyny, średnia cena wystrzeliła do 7,23 zł/l. To oznacza wzrost aż o 36 gr/zł w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Kierowcy, którzy liczyli, że to tylko chwilowa sytuacja, mogą się ciężko rozczarować. Według e-petrol, w przyszłym tygodniu benzyna 95 będzie kosztować 7,33-7,49 zł/l. Spełnienie się czarnego scenariusza oznaczałoby, że w ciągu dwóch tygodni cena wzrosłaby aż o 62 gr/l.

Jeszcze gorzej mają ci, którzy tankują wysokooktanową 98. Tu analitycy przewidują, że pęknie wręcz bariera 8 zł/l, a paliwo to będzie kosztować 8,03-8,19 zł/l.

Z kolei tankujący olej napędowy i LPG na razie mogą być spokojni, o ile przy tych cenach można w ogóle o tym mówić. Diesel ma kosztować między 7,19 a 7,34 zł/l natomiast gaz — między 3,63 a 3,73 zł/l, co oznacza, że obecne ceny utrzymają się w podobnych widełkach, jak dotychczas.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)