Przygotuj się na przyszły tydzień. Wiemy, jakie będą ceny na stacjach

Przygotuj się na przyszły tydzień. Wiemy, jakie będą ceny na stacjach

Na benzynie będzie jeszcze taniej. Szkoda, że to końcówka wakacji
Na benzynie będzie jeszcze taniej. Szkoda, że to końcówka wakacji
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
19.08.2022 08:37, aktualizacja: 13.03.2023 16:06

15 groszy na litrze może potanieć benzyna. Nie ma jednak dobrych wiadomości dla właścicieli diesla. Z kolei osoby jeżdżące na gazie od wielu tygodni tylko na to patrzą, chrupiąc popcorn.

Obecnie średnia cena benzyny 95-oktanowej to 6,66 zł za litr, ale analitycy z e-petrol.pl prognozują, że to może być górna granica w przyszłym tygodniu. Już teraz na wielu stacjach można kupić taniej. Na przyszły tydzień prognozuje się cenę 6,51-6,66 zł/l, co w niektórych przypadkach może oznaczać spadek aż o 15 groszy na litrze. To miła niespodzianka, ale tylko dla jednej grupy kierowców.

Niestety, właściciele diesli już mogą się liczyć z podwyżkami. Średnia cena ON, wynosząca 7,03 zł/l, nie mieści się nawet w granicach prognozy na przyszły tydzień (7,04-7,18 zł/l). Jest to m.in. wynik rosnących od ubiegłego już tygodnia cen hurtowych. Od 12 do 19 sierpnia skoczyły z poziomu 6456 zł do 6743 zł/m3.

LPG jeszcze tanieje, ale – tak jak od tygodni – są to wciąż symboliczne korekty. Właściciele pojazdów na autogaz nie muszą się specjalnie przejmować podwyżkami czy obniżkami. Cena gazu wynosi obecnie 3,19 zł/l, a w przyszłym tygodniu pozostanie na tym samym poziomie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)