Będzie benzynowe BMW i8!

Będzie benzynowe BMW i8!25.02.2011 16:00
BMW i8
BMW i8
Piotr Wielgus

Świetna informacja dla zwolenników silników benzynowych w supersamochodach. BMW potwierdziło, że przewidziany do produkcji w 2013 roku model Vision EfficientDynamics/i8 zostanie wyposażony w taką jednostkę.

Jak zapowiedział Klaus Draeger, szef badań i rozwoju firmy, i8 chce znaleźć nabywców na całym świecie. Aby to osiągnąć, musi być dostępny także w wersji benzynowej. BMW nie zdradziło jeszcze specyfikacji silnika. Według niepotwierdzonych informacji jednostka łączona z napędem elektrycznym ma mieć moc ok. 370 KM mocy. Być może więcej szczegółów poznamy już na targach w Genewie, na które BMW zapowiada niespodziankę. Czy będzie to i8 z silnikiem benzynowym właśnie?

BMW i8
BMW i8

O już potwierdzonej wersji dieslowskiej wiadomo, że za źródło napędu posłuży trzycylindrowy turbodiesel o pojemności 1,5 l oraz dwa silniki elektryczne. To daje łączną moc 323 KM. Setkę samochód osiągnie w 4,8 s, a producent zapowiada, że spali jedyne 3,8 l oleju napędowego na setkę. Supersamochód BMW emituje do atmosfery emituje jedynie 99 g CO2/km.

Źródło: Worldcarfans

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)