Backstage plebiscytu: McLaren 600LT ładowany na lawetę w Warszawie

Backstage plebiscytu: McLaren 600LT ładowany na lawetę w Warszawie

Mariusz Zmysłowski
25 lutego 2019

W przedostatnim tygodniu lutego przez trzy dni spotykaliśmy się z samochodami, które wzięły udział w plebiscycie na Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018. Niecodziennym widokiem był między innymi McLaren 600LT. Zobaczcie, jak wyglądał jego załadunek na lawetę i posłuchajcie lekkich pomruków jego widlastej ósemki.

Przypomnijmy - 600LT to 600-konna ewolucja long tail (stąd nazwa) podstawowego modelu McLarena: 570S. Jest nie tylko dłuższy i nie tylko mocniejszy od swojego krewniaka. Jest też lżejszy o 96 kg. Waży zaledwie 1247 kg.

3,8-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem jest w tym wozie tak ostre, że zieje ogniem z wydechów umieszczonych na "plecach" auta. By uniknąć zniszczenia spojlera, jego środkowa część jest pokryta ceramiką.

Załadunek takiej bestii jest nie lada wyzwaniem. To delikatna operacja, a do dyspozycji pod nogą jest 600 koni. Na wideo możecie zobaczyć (i posłuchać!), jak przebiegał załadunek tego mocarza, który odwiedził nas ostatniego dnia zdjęć do plebiscytu na Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018.