Baby Boxster - nowe auto Porsche potwierdzone!

Baby Boxster - nowe auto Porsche potwierdzone!

Porsche Boxster
Porsche Boxster
Piotr Wielgus
25.07.2011 11:00, aktualizacja: 12.10.2022 16:43

Przedstawiciele Porsche potwierdzili, że koncern już w przyszłym roku zamierza rozpocząć prace nad mniejszą wersją Boxstera.

Szef Porsche, Matthias Mueller, potwierdził, że powstanie współczesna wersja klasycznego modelu 550 Spyder, auta kojarzonego z legendarnym Jamesem Deanem. Jednocześnie Mueller stwierdził, że samochód nie będzie stylizowany na 550 Spyder, a jedynie ma być współczesną odpowiedzią na legendę samochodu z lat pięćdziesiątych.

Porsche 550 Spyder (fot. fashionnews.zalando.co.uk)
Porsche 550 Spyder (fot. fashionnews.zalando.co.uk)

Samochód byłby najmniejszym Porsche w ofercie i otwierałby ofertę modelową marki. Baby Boxster miałby wiele wspólnego z konceptem Volkswagena - BlueSport, który po raz pierwszy został pokazany podczas tagów w Detroit w 2009 roku.

Volkswagen Bluesport Roadster
Volkswagen Bluesport Roadster

Do zbudowania auta posłużyć ma aluminiowo-stalowa platforma VW AG, która będzie użyta także przy produkcji Audi R4 Roadster. Szef Porsche zapowiedział także, że auto najprawdopodobniej będzie napędzała nowa czterocylindrowa jednostka w układzie przeciwsobnym, z turbosprężarką, o pojemności 2,5 litra i mocy około 360 KM. Jest to więc sporo więcej niż w pierwszych informacjach, mówiących o tym, że następca modelu 550 będzie miał silnik 1,6 o mocy 200 KM. W przyszłości ta jednostka ma być wykorzystywana także do Boxstera, Caymana, a nawet 911.

Dokładna data rynkowego debiutu małego Boxstera nie jest znana, chociaż jest spora szansa, że będzie to przełom roku 2012 i 2013, a nie pierwotnie zapowiadane lato 2014. Spekuluje się natomiast, że cena wynosiłaby mniej więcej 35 tysięcy funtów szterlingów.

Źródło: Autocar

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)