AvtoVAZ częściowo zawiesza produkcję w Rosji. Nie po raz pierwszy

AvtoVAZ częściowo zawiesza produkcję w Rosji. Nie po raz pierwszy

Fabryki w Togliatti i Iżewsku z problemami
Fabryki w Togliatti i Iżewsku z problemami
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Avtovaz
Aleksander Ruciński
21.03.2022 11:10, aktualizacja: 14.03.2023 12:52

Rosyjski koncern AvtoVAZ powiązany kapitałowo z Renault ogłosił, że ostatnie dni marca 2022 roku będą stać pod znakiem zakłóceń w produkcji. Powód jest oczywisty - brakuje niektórych podzespołów.

AvtoVAZ częściowo wstrzymuje produkcję w swoich fabrykach w Togliatti i Iżewsku w dniach 21-25 marca. Oficjalnym powodem jest brak komponentów elektronicznych. To problem, z którym po wybuchu wojny w Ukrainie boryka się wielu producentów działających nie tylko w Rosji, ale i Europie Zachodniej.

Warto wspomnieć, że kłopoty AvtoVAZ rzutują również na kondycję Renault - największego udziałowca koncernu, który W Iżewsku produkuje Logana i Sandero, tuż obok kilku modeli Łady. W najbliższych dniach wytwarzane będą tam tylko poszczególne auta - w dniach 21-22 marca fabryka skupi się na modelu Vesta oraz samochodach Renault opartych na platformie B0. W kolejnych trzech dniach linie produkcyjne staną.

Samo Renault, które w przeciwieństwie do większości konkurentów wciąż nie zamierza wycofać się z Rosji, w poniedziałek 21 marca wznowiło produkcję w Moskwie, po tym jak z powodu trudności logistycznych zawieszono ją pod koniec lutego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)