Audi zapowiada nowe RS3. Będzie jeszcze mocniejsze?

Audi zapowiada nowe RS3. Będzie jeszcze mocniejsze?10.06.2021 10:50
Kamuflaż dyskretnie potwierdza, co drzemie pod maską.
Kamuflaż dyskretnie potwierdza, co drzemie pod maską.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Audi

Jedna z ostatnich 5-cylindrówek na rynku pozostanie przy życiu i to prawdopodobnie we wzmocnionej formie. Nowe Audi RS3 ma być gotowe jeszcze w tym roku. Już dziś wiadomo, że jest na co czekać.

Audi RS3 to bez wątpienia jeden z najbardziej emocjonujących kompaktów, głównie za sprawą 2,5-litrowego, 5-cylindrowego silnika, który zapewnia nie tylko świetne osiągi, ale i wspaniale brzmi. Co ważne, kolejna generacja modelu również otrzyma tę jednostkę.

Wszyscy podejrzewali, że tak się stanie, ale gdyby ktoś miał wątpliwości, powinien zaufać dyskretnej zapowiedzi Audi, która właśnie została opublikowana w sieci. Nowe RS3 oraz RS3 sedan, jeszcze w kamuflażu, wystąpiły w filmie promocyjnym przedstawiającym sportową gamę marki.

Wśród aut, które możecie już kupić w salonach, pojawiły się dwa egzemplarze z cyframi 1-2-4-5-3 zdobiącymi nadwozie. To nawiązanie do cyklu zapłonu 2,5-litrowej 5-cylindrówki, która trafi pod maskę. Mocny napęd zostanie oczywiście podkreślony odpowiednią prezencją - agresywnym pakietem aerodynamicznym i dużymi felgami o wzorze zarezerwowanym dla wydania RS.

Audi RS (2021)
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Audi
Audi RS (2021)

Co więcej, nowe RS3 ma być podobno mocniejsze od dotychczasowego, 400-konnego wydania. Nieoficjalne raporty mówią nawet o 420 KM mocy i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na potwierdzenie tych doniesień musimy jednak poczekać do oficjalnej premiery. Oficjalna data wciąż pozostaje nieznana. Mam tylko nadzieję, że Audi nie każe nam czekać aż do wrześniowych targów IAA w Monachium.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)