Audi z imponującą wystawą w Szanghaju. W centrum bolid F1

Pokazowy bolid F1 Audi
Pokazowy bolid F1 Audi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Audi
Kamil Niewiński

18.04.2023 19:07, aktual.: 20.04.2023 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Audi zdecydowało się na naprawdę mocne zaangażowanie się w targi motoryzacyjne Auto Shanghai 2023. Niemcy zaprezentowali nie tylko swoją linię samochodów elektrycznych, ale również pokazowy bolid Formuły 1.

Wejście Audi do Formuły 1 od 2026 roku było jedną z najważniejszych informacji w świecie motorsportu w ostatnich miesiącach. Królowej sportów motorowych ostatnimi czasy trudno jest przyciągać fabryczne zespoły, dlatego też zaangażowanie się niemieckiej marki wywołało spore poruszenie. Teraz Audi skupia się na tym, by jak najlepiej promować swoje zaangażowanie w F1.

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Audi przygotowało wystawę, na której można znaleźć między innymi Audi Q4 e-trona quattro, a także Audi A6 e-trona Concept oraz Audi Urbansphere Concept, które zostały zaprezentowane w 2022 roku. Pomiędzy nimi zaś ustawiony został pokazowy bolid Formuły 1 z koncepcyjnym malowaniem Audi, które mieliśmy już okazję widzieć na grafikach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oczywiście nie jest to bolid z krwi i kości - to jedynie wersja demonstracyjna, która sama nigdzie nie pojedzie. Takie pokazy na trzy lata przed wejściem do Formuły 1 świadczą jednak o tym, że Niemcy swój plan traktują niezwykle poważnie. Dodatkowo takie akcje pomagają w zdobywaniu sponsorów, a ci z rynku chińskiego mogą być pod kątem finansowym bardzo przydatni nowemu zespołowi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)