Aston Martin zajawia nowego Vantage'a. Premiera już wkrótce

Aston Martin zajawia nowego Vantage'a. Premiera już wkrótce

Gotowy model nowego Vantage'a podczas ostatnich testów
Gotowy model nowego Vantage'a podczas ostatnich testów
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Aston Martin
Michał Zieliński
02.11.2017 16:14, aktualizacja: 14.10.2022 14:32

Pokazany w 2005 roku Aston Martin Vantage był moim ulubionym modelem w gamie producenta. Nie żeby mnie było na niego stać. Po prostu zawsze myślałem, że jak kupować, to właśnie tego. Dlatego każda wzmianka o nowym modelu wywołuje u mnie dreszczyk emocji.

A premiera zbliża się wielkimi krokami. Samochód będzie kontynuacją nowej linii zapoczątkowanej przez świetnego DB11. Jednocześnie ma być krótszy i bardziej kompaktowy, a pod maskę trafi 4-litrowy silnik V8 "zapożyczony" od Mercedes-AMG. Moc? Nieznana. Ale to nie to ma być najważniejsze.

Wedle wszelkich zapewnień, nowy Vantage będzie prawdziwą ucztą dla kierowcy. O ile DB11 to świetny transkontynentalny wycieczkowiec, to Vantage'a zabierzemy na kręte drogi za miasto. Dość tych spekulacji, zobaczmy co nowego wyszło na jaw.

Po pierwsze, mamy oficjalne zdjęcie od Astona. Co prawda widać na nim tylko tył pojazdu i do tego jest przykryty płachtą, ale to nic. Pojedyncze, tylne światło przechodzące przez całą szerokość wpasuje się w najnowsze trendy, a łagodnie schodząca sylwetka zakończona ostrym cięciem przywodzi na myśl Jaugara F-Type'a. A to przecież przepiękny wóz.

2019 Aston Martin Vantage- Sounds on the Nürburgring Nordschleife!

Po drugie, jest ten film. Widzimy na nim jak nowy Vantage pędzi po Nürburgringu, jak gdyby nigdy nic. Jest ubrany w znany nam kamuflaż, ale nie ukrywa on genialnych linii tego modelu. Zwróćcie uwagę na wąskie reflektory i nisko osadzony, szeroki grill. Widać tutaj inspirację DB10 i dobrze, to kolejny, przepiękny wóz.

Jest jeszcze dźwięk. Nie jestem do końca przekonany do tego, co słyszę na materiale. Trzeba jednak pamiętać, że jest nagrywany z olbrzymiej odległości. Liczę, że na żywo będzie zdecydowanie lepiej. Mówi się, że auto poznamy jeszcze w tym roku. Czekam!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)