Aston Martin i AMG będą razem budować silniki

Aston Martin i AMG będą razem budować silniki
Wojciech Kaczałek

19.12.2013 20:12, aktual.: 08.10.2022 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmy Aston Martin Lagonda Ltd i Daimler AG podpisały porozumienie o nawiązaniu technologicznej współpracy.

List intencyjny w sprawie kooperacji pomiędzy przedsiębiorstwami został podpisany lipcu tego roku. Rozmowy dotyczące wspólnych działań zakończyły się sukcesem.

Jak podano w informacji prasowej, Daimler przejmie do 5% udziałów spółki Aston Martin Lagonda, ale będą to tzw. akcje nieme. Pozwalają one na otrzymywanie wpływów z dywidendy, ale nie dają prawa głosu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Daimler uzyska ponadto status obserwatora w Aston Martin Holdings.

Umowa pomiędzy firmami z Wielkiej Brytanii i Niemiec zakłada, że specjaliści Astona Martina i Mercedes-AMG GmbH będą wspólnie konstruować silniki V8. Nowe jednostki trafią pod maski modeli następnej generacji firmy z Gaydon. Przyszłe Astony Martiny będą się wyróżniać rozwiązaniami technologicznymi "najwyższej klasy", a wspomniane motory w układzie V mają się odznaczać znakomitymi osiągami i niskim spalaniem.

Wciąż dopinane są warunki współpracy przy tworzeniu elektrycznych i elektronicznych komponentów. Aston Martin i Daimler nie wykluczają, że w przyszłości zajmą się razem kolejnymi obszarami z dziedziny techniki.

Produkcja brytyjskich samochodów ze skrzydłami w logo wciąż będzie się odbywała tylko w Gaydon leżącym w angielskim hrabstwie Warwickshire.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)