Asics robi buty ze starych poduszek powietrznych. To świetny materiał

Asics robi buty ze starych poduszek powietrznych. To świetny materiał

Buty Asics Gel-Sonoma 15-50
Buty Asics Gel-Sonoma 15-50
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Asics
Aleksander Ruciński
20.01.2023 13:52

Samochód to złożone urządzenie, pełne materiałów, które nadają się do ponownego wykorzystania. Mowa nie tylko o plastikach czy stali, ale i bardziej złożonych komponentach, jak np. poduszki powietrzne. Okazuje się, że można z nich robić buty.

Znana marka Asics przy wsparciu firmy Toyoda Gosei dostrzegła potencjał, jaki drzemie w tkaninie, z której wykonywane są poduszki powietrzne. Słusznie zauważono, że to mocny, wytrzymały i rozciągliwy materiał, który równie dobrze co w ratowaniu ludzkich istnień sprawdzi się również na butach.

Specjaliści Asics stworzyli całkiem atrakcyjne sneakersy, wykorzystując ścinki z airbagów produkowanych przez Toyoda Gosei. Model Gel-Sonoma 15-50 to zwyczajne buty, tyle, że z niezwykłego materiału. Właśnie debiutują na japońskim rynku z ceną 16,500 jenów, co w przeliczeniu daje jakieś 540 zł.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy przejaw ponownego wykorzystania poduszek powietrznych. Toyoda Gosei wykorzystuje ten materiał również do produkcji piórników, toreb i innych produktów oferowanych pod marką Re-S.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)