Arabia Saudyjska inwestuje w Pagani. Co z tego wyniknie?

Arabia Saudyjska inwestuje w Pagani. Co z tego wyniknie?

Pagani ma ambitne plany na przyszłość.
Pagani ma ambitne plany na przyszłość.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Pagani
Aleksander Ruciński
23.08.2021 08:20, aktualizacja: 14.03.2023 15:27

Włoski producent hipersamochodów Pagani ma nowego inwestora. To arabski fundusz inwestycyjny PIF, który właśnie zakupił mniejszościowe udziały w firmie z San Cesario sul Panaro. Jak wpłynie to na przyszłość marki?

Fundusz inwestycyjny Arabii Saudyjskiej coraz mocniej wkracza do świata motoryzacji. Po wykupieniu udziałów elektrycznej marki Lucid przyszedł czas także na kultowe Pagani. Choć strony nie pochwaliły się konkretnymi kwotami, wiadomo, że Arabowie w zamian za 30 proc. udziałów, częściowo sfinansują przyszłe projekty z Włoch. Czas pokaże, czy dodatkowe środki pozwolą Pagani jeszcze mocniej rozwinąć skrzydła.

Fakt, że pieniądze płyną właśnie z Arabii Saudyjskiej, nie powinien raczej nikogo dziwić. Na Półwyspie przecież roi się od supersamochodów, a tamtejsi klienci są jednymi z głównych odbiorców produktów Pagani. Obecnie oferta marki ogranicza się do Huayry, która zadebiutowała w 2011 roku.

To wciąż jedna z najbardziej spektakularnych propozycji na rynku, lecz wielu klientów zapewne czeka na kolejne modele. Niewykluczone, że dzięki finansowym zastrzykom z Arabii uda szybko i skutecznie wdrożyć godnego następcę.

"Ta transakcja jest kluczowym krokiem w długoterminowej strategii wzrostu, która przewiduje poważne inwestycje, z zachowaniem unikalnych cech i emocji kojarzonych z naszymi samochodami." - powiedział Horacio Pagani w wywiadzie dla Arab News.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)