Apple CarPlay będzie rewolucją. Pozwoli sterować całym autem, nie tylko multimediami

Apple CarPlay będzie rewolucją. Pozwoli sterować całym autem, nie tylko multimediami

Interfejs Apple ma być częstym widokiem w autach przyszłości
Interfejs Apple ma być częstym widokiem w autach przyszłości
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Apple
Aleksander Ruciński
08.06.2022 11:18, aktualizacja: 13.03.2023 17:01

Apple CarPlay dało się poznać szerokiemu gronu użytkowników jako przydatna aplikacja pozwalająca integrować urządzenia Apple z pokładowymi multimediami. Teraz amerykański gigant zamierza pójść dalej, wnikając głębiej w funkcje obsługi pojazdu.

Wstępny zarys nowego rozwiązania został przedstawiony podczas oficjalnej konferencji Apple 6 czerwca 2022 roku. Przedstawiciele firmy nie tylko zapowiedzieli nowe funkcje, ale i przedstawili strony ze świata motoryzacji rzekomo zaangażowane w ten projekt. To m.in. Ford, Volvo, Mercedes, Jaguar czy Renault. Informacja jest o tyle zaskakująca, że niektórzy z wymienionych producentów niedawno mocno zacieśnili współpracę z konkurencyjnym Google.

Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas konferencji, CarPlay przejdzie niemałą rewolucję. Z aplikacji pozwalającej przenosić funkcje smartfona na ekran pokładowych multimediów awansuje na rozwiązanie sterujące wieloma funkcjami pojazdu, na przykład ogrzewaniem i klimatyzacją. Jednym słowem, CarPlay stanie się w pełni kompatybilną i integralną częścią pokładowych systemów współczesnych aut.

Warto odnotować, że użytkownicy dostaną możliwość dostosowywania interfejsu do swoich wymagań. Przewidziano m.in. funkcję widżetów i dodatków pozwalających personalizować poszczególne widoki - tak jak w smartfonie. Auta z nowym CarPlay będą zresztą smartfonami, tyle że na kołach.

Na konkretne daty i deklaracje trzeba jeszcze poczekać. Już dziś jednak widać, że Apple zamierza mocno wniknąć w branżę automotive. Biorąc pod uwagę współczesne trendy i cyfryzację motoryzacji, może być to kierunek, który bardzo się opłaci.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)