Android Auto doczeka się nowej odsłony. Wersja 7.3 zaskoczy wyglądem

Android Auto doczeka się nowej odsłony. Wersja 7.3 zaskoczy wyglądem

Android Auto to funkcja uwielbiana przez wielu kierowców
Android Auto to funkcja uwielbiana przez wielu kierowców
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski
Aleksander Ruciński
02.02.2022 08:30, aktualizacja: 14.03.2023 13:29

Android Auto jest sukcesywnie aktualizowane. Zazwyczaj jednak zmiany ograniczają się do detali. Tym razem ma być inaczej. Potwierdzają to testerzy, którzy mieli okazję sprawdzić wydanie 7.3 ze zmienionym interfejsem.

Próbna wersja Android Auto 7.3 nie jest już tajemnicą. Jak donosi portal PCWorld za AndroidWorld.it, pierwsi testerzy mieli okazję zapoznać się z jej działaniem i poinformować o wrażeniach. Zmian jest całkiem sporo, a największa z nich to dzielony ekran pozwalający wyświetlać kilka widżetów jednocześnie. Oznacza to, że będziemy mogli korzystać z innych aplikacji bez tracenia widoku np. na mapy Google.

Przełączanie między trybem dzielonym a pełnoekranowym ma być szybkie i łatwe. Wystarczy tylko dłużej przytrzymać przycisk o kształcie kwadratu składającego się z kropek. Nowością jest też dolny pasek, na którym zintegrowano zegarek, a także ikony baterii i zasięgu.

Nieoficjalnie mówi się też o lustrzanym układzie interfejsu dostępnym po wybraniu odpowiedniej opcji w menu, choć podobno w próbnej wersji funkcja ta na razie nie działa właściwie.

Warto odnotować, że to pierwsze tak poważne zmiany od niemal 3 lat. Wydaje się, że słuszne, choć z oceną trzeba będzie poczekać do oficjalnej premiery. Jej data na razie pozostaje nieznana. Biorąc jednak pod uwagę, że beta-użytkownicy mają już testową wersję, będzie to raczej kwestia kilku miesięcy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)