Andreas Mikkelsen pierwszym kierowcą fabrycznym zespołu Toyoty w WRC?

Andreas Mikkelsen pierwszym kierowcą fabrycznym zespołu Toyoty w WRC?

Andreas Mikkelsen pierwszym kierowcą fabrycznym zespołu Toyoty w WRC?
Marcin Łobodziński
17.03.2015 13:06, aktualizacja: 02.10.2022 10:41

Nasz informator ze świata WRC donosi, że pierwszym kierowcą Toyoty ma być Andreas Mikkelsen. Kontrakt może być podpisany już pod koniec tego roku.

Andreas Mikkelsen może uciec ze stajni Volkswagena do szykującej się do powrotu na światowe trasy rajdowe zespołu Toyoty. Obecnie Toyota testuje z młodymi kierowcami, a jedynym doświadczonym zawodnikiem w składzie jest Stéphane Sarrazin. Przez cały rok 2016 zespół będzie przygotowywał się do debiutu i już wtedy będą potrzebowali kierowcy, wokół którego można zbudować gotowe do startów auto. Taki jest obecnie trend we wszystkich stajniach WRC.

Obraz
© fot. Volkswagen Motorsport

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że numerem 1 najprawdopodobniej zostanie jeżdżący obecnie dla Volkswagena Andreas Mikkelsen. Młody Norweg ma dużą szybkość, talent i potencjał, który Toyota chce rozwinąć. Nie wiemy natomiast czy Volkswagen będzie kontynuował swój program w sezonie 2017 i wcześniejsze podpisanie kontraktu z dużym producentem mogłoby zabezpieczyć przyszłość Mikkelsena w rajdowych mistrzostwach świata. „Nic go nie trzyma w Volkswagenie, gdzie przecież jeździ starszą ewolucją ich samochodu. Jeździ też pod ogromną presją, cały czas z przekonaniem, że jest tym trzecim. Przejście do Toyoty byłoby dla niego jednocześnie dużym awansem w karierze.” – mówi nasz informator.

Nie wiemy czy przygotowano już jakąś wstępną umowę, ale podobno w japońskim obozie, na chwilę obecną nie rozważa się innego kierowcy. Toyota może chcieć podpisać kontrakt zaraz po zakończeniu sezonu, by możliwie najszybciej rozpocząć program przygotowawczy do debiutu w 2017 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)