Akcja "Alkohol i narkotyki". 29 listopada na drogach całego kraju

Pomimo coraz częstszych kontroli i wysokich kar, na drogi wciąż wyjeżdża wielu pijanych kierowców.
Pomimo coraz częstszych kontroli i wysokich kar, na drogi wciąż wyjeżdża wielu pijanych kierowców.
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Policja
Aleksander Ruciński

28.11.2019 13:45, aktual.: 22.03.2023 17:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek 29 listopada 2019 roku funkcjonariusze drogówki będą masowo kontrolować kierowców pod kątem prowadzenia pod wpływem alkoholu i narkotyków. Mimo restrykcyjnych przepisów i wysokich kar za takie przewinienia, wciąż niestety nie brakuje osób, które siadają za kółkiem pod wpływem środków odurzających.

Każdego dnia polscy policjanci zatrzymują kilkuset pijanych kierowców. W 2018 roku było to średnio 286 osób dziennie. A nadal mówimy wyłącznie o kierowcach, których udało się złapać. Do tego grona trzeba jeszcze doliczyć osoby prowadzące pod wpływem narkotyków, w przypadku których wykrywalność jest jeszcze niższa, gdyż policja korzysta z narkotestów głównie wtedy, gdy ma uzasadnione podejrzenia.

Skala problemu jest więc ogromna, stąd cykliczne akcje mające zmobilizować kierowców mających skłonność do wsiadania za kółko w złym stanie. W piątek, 29 listopada 2019 roku policjanci w całym kraju będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kontrolowanych kierowców i sprawdzać ich przy użyciu alkomatu oraz narkotestów.

Piątek nie jest tu przypadkowym dniem, gdyż to właśnie w weekend na drogi wyjeżdża najwięcej kierowców będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W samym 2018 roku pijani kierowcy spowodowali 1614 wypadków, doprowadzając do śmierci 203 osoby. Pozostaje mieć nadzieję, że akcje takie jak "Alkohol i narkotyki" przyczynią się do uratowania przynajmniej kilku ludzkich istnień i sprawią, że tegoroczne statystyki wypadną lepiej od dotychczasowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)