Alfa Romeo zapowiada tajemniczą premierę na Genewę. Co to może być?

Alfa Romeo zapowiada tajemniczą premierę na Genewę. Co to może być?

Ważny powrót - co może kryć się za tym hasłem?
Ważny powrót - co może kryć się za tym hasłem?
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
24.02.2020 14:33, aktualizacja: 22.03.2023 16:19

Fani Alfy Romeo z niecierpliwością wyczekują kolejnych modeli i wszystko wskazuje, że ich modlitwy zostaną wysłuchane. Na marcowe targi w Genewie Włosi zapowiadają głośną premierę.

Nową, tajemniczą Alfę poznamy 3 marca 2020 roku. Producent nie zdradza żadnych szczegółów, przez co naprawdę trudno domyślać się, o jaki model chodzi. Przypominamy, że najważniejszą planowaną nowością Alfy jest crossover Tonale, choć wątpliwe, by auto było gotowe do premiery już teraz.

Tym bardziej, że w krótkim video opublikowanym w mediach społecznościowych usłyszeć możemy agresywnie brzmiący silnik. Wątpliwe, by Alfa zapowiadała model o raczej rodzinnym, popularnym charakterze w ten sposób. Czyżby więc szykowała się ostrzejsza wersja któregoś z istniejących modeli? Najprawdopodobniej.

Nie zdziwimy się, jeśli będzie to Giulia GTA (Gran Turismo Alleggerita), czyli ekstremalny sedan, o którym pogłoski pojawiały się już kilka miesięcy temu. Co prawda Włosi oficjalnie je zdementowali, ale zakamuflowane egzemplarze testowe pojazdu podobnego do Giulii widziano niedawno w kilku zakątkach Europy. To także model, któremu łatwo przypisać ostre brzmienie słyszalne w opublikowanej zapowiedzi.

Być może się mylimy, lecz jeśli faktycznie będzie to Giulia GTA, powinniśmy spodziewać się jeszcze mocniejszego napędu i odchudzonej konstrukcji - wstępne raporty sprzed kilku miesięcy mówiły o 620-konnym silniku i szerszym zastosowaniu włókna węglowego, co podobno pozwoliło zaoszczędzić 20 kg. Nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać. Niebawem wszystko stanie się jasne.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)