Akcja policji w długi weekend. Będą sprawdzać kilka rzeczy

Akcja policji w długi weekend. Będą sprawdzać kilka rzeczy

Policjanci zapowiadają, że będą kontrolowali nie tylko prędkość
Policjanci zapowiadają, że będą kontrolowali nie tylko prędkość
Źródło zdjęć: © fot. policja
Szymon Jasina
16.06.2022 09:07, aktualizacja: 13.03.2023 16:56

Długi czerwcowy weekend to czas urlopowych wyjazdów, a wzmożonemu ruchowi na drogach tradycyjnie już towarzyszą policyjne akcje. Wśród funkcjonariuszy, którzy będą kontrolować kierowców, będą też ci z Gdańska, którzy zapowiadają, że będą pilnować nie tylko przestrzegania limitów prędkości.

Bałtyk to popularny kierunek dla wielu urlopowiczów, nic więc dziwnego, że wzmożone kontrole zapowiada Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Od piątku na trasach wylotowych z miast w tym regionie pojawi się więcej patroli. Wśród nich będą nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Kontrole prędkości będą się odbywały też stacjonarnie – za pomocą ręcznych radarów.

Funkcjonariusze zapowiadają, że będą pilnować nie tylko przestrzegania prędkości, ale też innych aspektów związanych z bezpieczeństwem na drogach. Oznacza to, że można spodziewać się większej liczby kontroli trzeźwości, jak również stanu technicznego pojazdów. Policjanci będą sprawdzać, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Policjanci apelują do kierowców samochodów i motocykli o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Warto też pamiętać, że do groźnych wypadków często dochodzi właśnie w sytuacji, gdy pogoda jest dobra, gdyż kierowcy pozwalają sobie wtedy na więcej.

Gdańscy funkcjonariusze przypominają też, żeby przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo mieszkania czy domu, w którym nie będzie się przez kilka dni. Natomiast po dojechaniu nad morze lub jezioro zachować zasady bezpieczeństwa podczas kąpieli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)