Akcja serwisowa Mercedesa. Klasa G za szybka na wstecznym

Akcja serwisowa Mercedesa. Klasa G za szybka na wstecznym

Mercedes G65 AMG za szybki na wstecznym biegu
Mercedes G65 AMG za szybki na wstecznym biegu
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Krystian Rola
31.07.2018 08:38, aktualizacja: 14.10.2022 14:50

Mercedes wzywa klientów kultowej Klasy G na akcję serwisową. Problem jaki dotknął 20 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych to rozwijana przez nie prędkość na wstecznym biegu.

National Highway Traffic Safety Administration wydało oświadczenie, o wadliwych egzemplarzach Klasy G od Mercedesa. Usterka dotyczy 20 egzemplarzy w USA, które rozwijają za dużą prędkość na wstecznym biegu. Przekroczenie prędkości 25 km/h może spowodować niestabilność pojazdu. Za usterkę odpowiada wadliwy czujnik sterowania silnikiem. Właściciele takich egzemplarzy zostali wezwani na akcję serwisową, gdzie element zostanie wymieniony na sprawny.

Bryła Klasy G od niemieckiego producenta znana jest każdemu, kto chociaż trochę interesuje się motoryzacją. A to dlatego, że Mercedes oferuje wspomniany model w prawie niezmienionej formie od 1979 roku. Producent był zawsze ostrożny przeprowadzając wizualne zmiany w swoim terenowym aucie. Przez to odróżnienie poszczególnych generacji Klasy G dla niewprawnego oka może okazać się niemożliwe.

Silnik w modelu G65 to podwójnie doładowane V12
Silnik w modelu G65 to podwójnie doładowane V12© fot. Materiały prasowe

Mercedes G65 AMG został wyposażony w podwójnie doładowany silnik V12, o pojemności 6 l. Jednostka generuje 612 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Wspomniane parametry sprawiają, że mimo swojej dużej wagi, auto do setki przyspiesza w 5,3 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Kwota, jaką trzeba zapłacić za G65, to blisko 800 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)