Akcja policji w ten weekend. Wiemy, gdzie będą kontrole

Akcja policji w ten weekend. Wiemy, gdzie będą kontrole

Podczas ostatniego weekendu kierowcy powinni spodziewać się większej liczby patroli na drogach
Podczas ostatniego weekendu kierowcy powinni spodziewać się większej liczby patroli na drogach
Źródło zdjęć: © fot. Komenda Stołeczna Policji
Filip Buliński
27.08.2021 10:44, aktualizacja: 14.03.2023 15:22

Koniec wakacji to czas wzmożonego ruchu na drogach. Jak co roku funkcjonariusze zapowiadają, że na ulice wyjedzie więcej patroli, by nadzorować bezpieczeństwo ruchu. Policjanci będą jednak zwracać uwagę nie tylko na prędkość.

Najbliższy weekend będzie ostatnim tegorocznych wakacji. W związku z tym wielu Polaków wróci do swoich domów, co oznacza, że na drogach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu. Jak zapowiada Komenda Stołeczna Policji, w dniach od 27 do 29 sierpnia 2021 r. "na drogi garnizonu warszawskiego skierowana zostanie maksymalna liczba policjantów ruchu drogowego".

Funkcjonariusze będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, nadzorować jego płynność, a jeśli zajdzie taka potrzeba, nawet podejmować ręczne kierowanie ruchem. W akcję włączona zostanie także grupa SPEED, której głównym celem będzie wyłapywanie piratów drogowych.

Poza ograniczeniami prędkości, policjanci będą także sprawdzać sposób przewożenia dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, kontrolować stan trzeźwości i psychofizyczny kierujących, a także stan techniczny pojazdów. Na baczności powinni się mieć także kierujący jednośladami. Funkcjonariusze będą także surowo traktować wszelkie wykroczenia wobec pieszych, rowerzystów i pozostałych niechronionych uczestników ruchu.

Jednocześnie policja zapowiada, że na taryfę ulgową nie będą mogli także liczyć kierowcy pojazdów ciężarowych, którzy nie respektują ograniczeń tonażowych czy przepisów o zakazie ruchu. Wszyscy nieprzestrzegający przepisów będą więc musieli liczyć się z mandatami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)