Akcja policji 1 listopada. Teren przy cmentarzu będą pilnować dronem

Dron pozwoli policjantom na pilnowanie większego terenu w okolicy cmentarza
Dron pozwoli policjantom na pilnowanie większego terenu w okolicy cmentarza
Źródło zdjęć: © fot. policja
Szymon Jasina

30.10.2021 08:29, aktual.: 14.03.2023 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 listopada to co roku nie tylko kontrole policyjne na krajowych trasach, ale przede wszystkim spora liczba funkcjonariuszy pilnujących okolice cmentarzy. W Małopolsce do tych zadań zostanie skierowanych 500 policjantów, a w pracy pomóc ma im dron.

Zmiana organizacji ruchu, korki i pośpiech powodują, że 1 listopada kierowcy nierzadko dość luźno podchodzą do przepisów. Jak się okazuje, w tym roku można będzie zostać przyłapanym na wykroczeniu nawet, jeśli nie zobaczy się policjanta w pobliżu. Okolice krakowskich cmentarzy mają być monitorowane z powietrza za pomocą drona.

Okres Wszystkich Świętych "to czas wytężonej pracy policjantów ruchu drogowego", jak powiedział cytowany przez PAP Wojciech Matras, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego małopolskiej policji. Od soboty do wtorku małopolskie cmentarze i drogi będzie patrolowało łącznie 2,1 tys. funkcjonariuszy.

Okolice krakowskich nekropolii ma też monitorować dron, co znacząco ułatwi pracę funkcjonariuszom. Z powietrza będą oni mogli mieć na oku spory teren, a zatem będą pilnować porządku na większej przestrzeni.

Policjanci apelują o to, aby najlepiej już przed wyjazdem zapoznać się ze zmianą organizacji ruchu w okolicy cmentarzy. Do tego przypominają, aby zwracać uwagę na pieszych, którzy w tym czasie w większej liczbie będą przemieszczać się nie tylko chodnikami, ale też poboczami. Funkcjonariusze radzą też, aby jeśli jest taka możliwość, to skorzystać z komunikacji publicznej, co pozwoli na zmniejszenie korków.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)