A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce. Jest zezwolenie na nowy odcinek

A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce. Jest zezwolenie na nowy odcinek

A2 na Wschód od Warszawy zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów
A2 na Wschód od Warszawy zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
11.12.2021 10:08, aktualizacja: 14.03.2023 14:04

Autostrada A2 na wschód od Warszawy niebawem doczeka się realizacji nowego odcinka. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na rozpoczęcie inwestycji drogowej pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki.

Wydanie decyzji o zezwoleniu oznacza, że już niebawem wykonawca będzie mógł rozpocząć prace. Zgodnie z planem, wybudowane zostanie ok. 12 km autostrady A2 o dwujezdniowym przekroju z dwoma pasami ruchu i pozostawioną rezerwą pod budowę trzeciego. W ramach projektu powstać ma również węzeł Groszki, drogi równoległe, bariery akustyczne i bariery energochłonne.

Za budowę odpowiedzialna jest firma PUT Intercor, z którą podpisano umowę o wartości 499,8 mln zł. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na jesień 2023 roku. Na tym jednak nie koniec inwestycji w regionie.

Jak informuje GDDKiA, obecnie prowadzone jest postępowanie administracyjne, które ma zaowocować zgodą na budowę dla odcinków Groszki — Gręzów oraz Gręzów — Siedlce Zachód. Pierwszy odcinek ma zostać ukończony latem 2024 roku, a drugi jesienią 2023.

Mapa planowanej inwestycji
Mapa planowanej inwestycji© fot. GDDKiA

Równolegle trwają prace poprzedzające kolejne realizacje — to liczne odcinki od Siedlec do Białej Podlaskiej i Biała Podlaska — Granica Państwa. Sporo dzieje się też na A2 na zachód od Warszawy. Latem 2021 roku udało się uzyskać zgodę na poszerzenie istniejących odcinków w woj. łódzkim i mazowieckim o trzeci pas ruchu. To łącznie 89 km. Co więcej, od węzła Konotopa do Węzła Pruszków kierowcy będą korzystać aż z czterech pasów w każdym kierunku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)