911 stało się... łabędziem. Tak Porsche świętuje swoje 20-lecie w Chinach

911 stało się... łabędziem. Tak Porsche świętuje swoje 20‑lecie w Chinach

Prawda, że wygląda dość osobliwie?
Prawda, że wygląda dość osobliwie?
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
10.11.2021 08:46, aktualizacja: 14.03.2023 14:28

To prawdopodobnie najdziwniejsza rzecz jaką dziś zobaczycie. Porsche 911 (996) udające łabędzia nie jest fotomontażem, lecz artystyczną rzeźbą stworzoną z okazji 20. urodzin marki w Chinach. Czego nie rozumiecie?

Światy motoryzacji i sztuki przenikają się od wielu dekad. Często z ciekawym i atrakcyjnym estetycznie skutkiem. Czy opisywane dzieło również należy do tej kategorii? Oceńcie sami. Z pewnością jednak przykuwa wzrok i budzi sporo kontrowersji.

Porsche 911 generacji 996 przyozdobione dmuchanymi pontonami na bokach i głową łabędzie wystającą z przodu kabiny to pomysł artysty Chrisa Labrooya. Początkowo dzieło było wyłącznie wytworem wyobraźni. Potem przerodziło się w grafikę 3D. Niemcy tak bardzo polubili ten absurd, że postanowili wcielić go w życie.

Wykorzystano ku temu nie byle jaką okazję. 911 przebrane za łabędzia uświetni 20-lecie marki w Chinach. Oficjalnie, rzeźba jest hołdem dla pierwszego 911 sprzedanego na tamtejszym rynku. Nie od dziś wiadomo, że azjatyckie gusta są dość specyficzne, wiec tamtejsi klienci powinni być zadowoleni.

Porsche 911 Chris Labrooy
Porsche 911 Chris Labrooy© mat. prasowe / Porsche

Auto weźmie udział w oficjalnych uroczystościach, a następnie będzie wystawiane w galeriach i muzeach na całym świecie, by szersza publiczność mogła zapoznać się z wyjątkowością dzieła.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)