9-latek zasuwa po śniegu aż miło. To rajdowa przyszłość Polski

9‑latek zasuwa po śniegu aż miło. To rajdowa przyszłość Polski

Aleksander Pelikański w rajdowej toyocie gr yaris
Aleksander Pelikański w rajdowej toyocie gr yaris
Źródło zdjęć: © Facebook | Dytko Sport
25.01.2024 09:16

Ma zaledwie 9 lat, a za kierownicą radzi sobie lepiej niż większość dorosłych kierowców. Aleksander Pelikański to rajdowa przyszłość Polski. Zobaczcie, jak wymiata na śniegu w swoim GR Yarisie.

To auto zbudowane przez firmę Dytko Sport prowadzoną przez kierowcę rajdowego, Pawła Dytko. Stworzenie auta dla 9-latka było specyficznym wyzwaniem. Wymagało bowiem dostosowania wnętrza do wzrostu młodego kierowcy.

- To co specjalnie zrobiliśmy dla Olka, bo jest on dopiero dziewięciolatkiem, nie za wysokim, to przerobienie całego układu z pedałami gazu, hamulca, sprzęgła, zmieniliśmy też kierownicę na mniejszą, tak by mógł precyzyjnie nią operować oraz wstawiliśmy mniejszy, dopasowany do jego wymiarów fotel kubełkowy - mówił Paweł Dytko w rozmowie z serwisem "Brzeg Naszemiasto".

9-letni Olek już po pierwszych testach wyraził zadowolenie ze swojego auta - Jest bardzo fajny, prowadzi się go rewelacyjnie, spisuje się znakomicie - powiedział reporterom "Brzeg Naszemiasto".

Samochód Pelikańskiego ma 300 KM mocy i napęd na cztery koła. Jak widać na powyższym wideo, młody kierowca wie, jak robić użytek z takiego sprzętu. Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za dalszy rozwój kariery Olka!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)