885 przekroczeń prędkości w jeden dzień. I to tylko na Podlasiu

885 przekroczeń prędkości w jeden dzień. I to tylko na Podlasiu

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
22.03.2022 09:06, aktualizacja: 14.03.2023 12:51

1140 wykroczeń, z czego aż 885 dotyczących przekroczenia prędkości - oto efekt zmasowanej akcji podlaskich policjantów przeprowadzonej przed trzecim marcowym weekendem. Niektórzy zatrzymani kierowcy mieli naprawdę sporo na sumieniu.

Akcja "Prędkość" przeprowadzona na podlaskich drogach zaowocowała setkami mandatów. Rezultaty jednodniowej kontroli są najlepszym dowodem, że zaostrzone przepisy nie przemawiają do wszystkich kierowców.

Blisko 200 policjantów, którzy przed trzecim weekendem marca 2022 roku wyruszyli na drogi i ulice Podlasia, skontrolowało 1125 pojazdów i ujawniło 1135 wykroczeń. Zdecydowana większość przewinień dotyczyła przekroczenia prędkości, choć tylko w pięciu przypadkach było ono na tyle drastyczne, że skończyło się zatrzymaniem prawa jazdy.

Niestety nie obyło się też bez pijanych kierowców - dokładnie sześciu, z czego jeden miał już wcześniej zatrzymane uprawnienia. Wpadł, bo przekroczył prędkość o 22 km/h, a badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Niezbyt rozsądnie zachował się też 45-latek zatrzymany w okolicach miejscowości Szulborze, który wjechał w teren zabudowany z prędkością 110 km/h. Jak się okazało, nie było to pierwsze takie przewinienie kierowcy - tydzień wcześniej stracił uprawnienia za podobny wyczyn.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)