80‑latek wybrał się na przejażdżkę skuterem. Przerwali ją policjanci

80-latek stanie przed sądem
80-latek stanie przed sądem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Piaggio

04.05.2023 14:36, aktual.: 04.05.2023 17:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z wyszkowskiej komendy przerwali jazdę 80-letniemu motorowerzyście i zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna odpowie przed sądem.

80-letni mieszkaniec Wyszkowa (woj. warmińsko-mazurskie) wybrał się w poniedziałek, 1 maja br., w podróż skuterem. Został zatrzymany do kontroli drogowej w na ul. Sosnowej, ponieważ jego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy.

Już pierwsze chwile policyjnej kontroli pokazały, że decyzja policjantów była słuszna, od mężczyzny było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Policja Mazowiecka

Nieodpowiedzialny 80-latek w najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Mundurowi podkreślają, że za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej trzech lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej i nie mniej niż 10 tys. zł dla recydywistów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)