78-latek kupił mclarena 720S. Przejechał nim już 4 tys. km

78-latek kupił mclarena 720S. Przejechał nim już 4 tys. km23.06.2020 09:31
720S to nie jedyne ciekawe auto w garażu Henry'ego.
720S to nie jedyne ciekawe auto w garażu Henry'ego.
Źródło zdjęć: © fot. zrzut ekranu z youtube / mat. prasowe

Henry Harfeldt to 78-latek z Norwegii, który od kilku miesięcy cieszy się nowym autem. I to nie byle jakim. To wspaniały mclaren 720S, który raczej nie jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o auta dla seniorów.

Senior w 720-konnym supersamochodzie to niecodzienny widok. Dlatego tym bardziej doceniamy gust 78-letniego Henry'ego, którego całe dotychczasowe życie było związane z motoryzacją. W przeszłości Norweg brał udział w wyścigach i rajdach, a w jego garażu roi się od prawdziwych perełek.

Poza mclarenem Harfeldt ma też m.in. ac cobrę i forda gt40, którymi jeździ regularnie. Wspaniały 720S dołączył do floty Henry'ego w zeszłym roku i jak na takie auto, jest eksploatowany dość intensywnie.

78 YEAR OLD Buys A SUPERCAR (McLaren 720s)

78-latek w kilka miesięcy przejechał 4 tys. km, ciesząc się osiągami 4-litrowego V8, generującego 720 KM mocy i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego, trafiającego na tylne koła za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni automatycznej.

Jak widać, choć oferta McLarena jest kierowana raczej do młodszych klientów, wśród kupujących nie brakuje też zamożnych emerytów, którzy potrafią docenić stosunkowo komfortowy charakter pojazdów z Woking - oczywiście jak na standardy supersamochodów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)