Dakar: Przygoński i Sonik na podium 5. etapu

Polski reprezentant w kategorii motocyklistów na Rajdzie Dakar, Jakub Przygoński, zajął 3. miejsce podczas 5. etapu zmagań. Dobry dzień miał również Rafał Sonik, który do mety dotarł także na 3. pozycji.

fot. fanpage Rafała Sonika

Na piątym etapie motocykliści i kierowcy quadów mieli do pokonania 911 km, z czego 527 km dotyczył odcinka specjalistów. Ta trasa została jednak skrócona jedynie do 211 km, co w opinii organizatorów było działaniem w trosce o bezpieczeństwo zawodników.

To jednak nie przeszkodziło Jakubowi Przygońskiemu, by dojechać do mety jako 3. zawodnik (ze stratą 22 min 45 sek. do lidera), choć początkowo nic zupełnie na to nie wskazywało. Przygoński pokonywał punkty pomiarowe, będąc na znacznie niższych pozycjach w stawce. Dodatkowo, niemal pod koniec etapu zgubił trasę (nie on jeden), jeden szybko wyszedł z opresji, by móc dojechać do mety jako trzeci. Liderem wśród motocyklistów został Marc Coma, zaś drugie miejsce przypadło dla Jordiego Viladomsa.

Przygoński dzięki swojemu dobremu występowi na 5. etapie zanotował również awans w generalce — teraz znajduje się na 7. miejscu.

Rafał Sonik może również pochwalić się dobrym występem na skróconym odcinku. Quadzista dojechał jako trzeci ze stratą 42 min 14 sek. do najlepszego dziś w tej kategorii, Sergio Lafuente. Drugi na dzisiejszym podium był Ignacio Casale.

Jutrzejsza trasa będzie wiodła z Tucuman do Salty. W sumie do pokonania będą 464 km, z czego 64 km będzie stanowić dojazdówka, a 400 km odcinek specjalny.

Zobacz również: Jeździmy dakarowym Mini Krzysztofa Hołowczyca!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Motocykle:

Najmocniejszy elektryczny cruiser: Voxan Wattman [aktualizacja] "Litr" dla początkującego motocyklisty? Nie warto próbować Nie kopiuj Yamahy, bo czeka cię proces Polak wygrał 3. etap Rajdu Dakar [motocykle i quady] Rafał Sonik czwarty po pierwszym etapie Rajdu Dakar Kobiety w Rajdzie Dakar 2014 Dakar 2014 - zapowiedź [motocykle i quady] Na co zwracać uwagę podczas kupna motocykla? [poradnik] Nowe stunt-wideo Ewy Pieniakowskiej [aktualizacja] Podsumowanie tygodnia w sporcie motocyklowym 19.12-26.12.2013 Romet przedstawia dwa motocykle typu allroad Yamaha zajmie się produkcją samochodów Świąteczne życzenia od motocyklowych producentów [aktualizacja] Jak bezpiecznie zimować motocykl? [poradnik] Kobiety w sporcie motocyklowym? FIM jest na tak! Futurystyczny J Concept - propozycja Kawasaki [aktualizacja] Suzuki GSX-R 750 na 2014 rok: skazany na sukces? Motocyklowe patronaty medialne Autokult.pl na 2014 rok BMW R NineT według Urban Motor Jazda na bogato: BMW K1600 GTL Exclusive 2014 [aktualizacja] Damsko-męska sesja na Ducati Panigale Buspasy dla krakowskich motocyklistów W poszukiwaniu najznakomitszych wąsów z Bridgestone Bros Unieruchomienie motocykla na odległość? To już możliwe