Rafał Sonik czwarty po pierwszym etapie Rajdu Dakar

Dziś ruszył Rajd Dakar. Uczestnicy mieli do przejechania trasę z Rosario do San Luis. Poniżej skrót tego, jak poradzili sobie motocykliści i kierowcy quadów.

Rafał Sonik

Rafał Sonik (fot. fanpage Rafała Sonika)

Na pierwszym etapie Rajdu Dakar, zawodnicy mieli do pokonania 629 km dojazdówki oraz 180 km trasy.

Przede wszystkim, rozpocząć należy od tego, jak poradzili sobie polscy zawodnicy. Rafał Sonik, polski reprezentant w kategorii quadów i kapitan Poland National Team, zakończył pierwszy etap na znakomitej, czwartej pozycji. Jego strata to lidera była niewielka i wynosiła 1 min 30 sek. Liderem zaś został 25-letni Ignacio Casale, który w ubiegłym roku cały Rajd Dakar ukończył na drugiej pozycji. Drugie miejsce na pierwszym etapie zajął Marcos Patronelli — zwycięzca Rajdu Dakar 2013.

W przypadku motocyklistów, na linii startu pojawiło się ich 174. Z kolei, do mety pierwszego etapu dojechało już 172. Jako pierwszy dojechał, reprezentujący team Honda HRC, Joann Barreda, dosiadający motocykl Honda CRF 450 Rally. Barreda pierwszy etap pokonał w 2 godz. 25 min 31 sek. Jako drugi na mecie zjawił się Marc Coma z KTM Red Bull Factory Racing Team (różnica czasu między Barredą a Comą wynosiła jedynie 37 sek). Nasz reprezentant, Jakub Przygoński dojechał na 20. pozycji ze stratą do lidera wynoszącą 8 min 23 sek.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Motocykle:

Najmocniejszy elektryczny cruiser: Voxan Wattman [aktualizacja] Kobiety w Rajdzie Dakar 2014 Dakar 2014 - zapowiedź [motocykle i quady] Na co zwracać uwagę podczas kupna motocykla? [poradnik] Nowe stunt-wideo Ewy Pieniakowskiej [aktualizacja] Podsumowanie tygodnia w sporcie motocyklowym 19.12-26.12.2013 Romet przedstawia dwa motocykle typu allroad Yamaha zajmie się produkcją samochodów Świąteczne życzenia od motocyklowych producentów [aktualizacja] Jak bezpiecznie zimować motocykl? [poradnik] Kobiety w sporcie motocyklowym? FIM jest na tak! Futurystyczny J Concept - propozycja Kawasaki [aktualizacja] Suzuki GSX-R 750 na 2014 rok: skazany na sukces? Motocyklowe patronaty medialne Autokult.pl na 2014 rok BMW R NineT według Urban Motor Jazda na bogato: BMW K1600 GTL Exclusive 2014 [aktualizacja] Damsko-męska sesja na Ducati Panigale Buspasy dla krakowskich motocyklistów W poszukiwaniu najznakomitszych wąsów z Bridgestone Bros Unieruchomienie motocykla na odległość? To już możliwe Projekt motocykla Audi Supersport 10R Tragiczny wypadek podczas Sic Supermoto Days Wyścigi bez ograniczeń: Isle of Man TT Dwanaście generacji prędkości Hondy: historia modelu CBR900RR