60 godzin z przerwą tylko na promie. Kierowca spieszył się do rodziny

60 godzin z przerwą tylko na promie. Kierowca spieszył się do rodziny10.08.2021 09:19
Kierowca pracował nawet przez 18 godzin dziennie
Kierowca pracował nawet przez 18 godzin dziennie
Źródło zdjęć: © fot. GITD

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała kierowcę, który próbował wygrać wyścig z czasem na trasie Norwegia-Turcja. Po załadunku w kraju fiordów pracował przez 60 godzin z zaledwie 7-godzinną przerwą na promie.

W piątek 6 sierpnia 2021 roku opolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego MAN-a. Podczas rutynowych czynności okazało się, że mężczyzna podjął ładunek w Norwegii, po czym ruszył w kierunku Turcji, łamiąc przepisy dotyczące czasu pracy.

Do czasu zatrzymania był w pracy przez 60 godzin z krótkim, 7-godzinnym odpoczynkiem na promie. Dokładna analiza wykazała, że za kółkiem spędzał nawet 8 godzin bez żadnej przerwy, a dziennie prowadził przez 18 godzin. Turecki kierowca był świadomy swojego przewinienia. Tłumaczył jednak, że chciał zdążyć na ważną, rodzinną uroczystość.

Inspektorzy ukarali go mandatem i zakazali dalszej jazdy do czasu odebrania wymaganego prawem odpoczynku. W sprawie wszczęto też postępowanie administracyjne, które może zakończyć się wysoką grzywną dla przewoźnika.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)