Sześć praw jazdy w dwie godziny. Policja z Gorzowa miała żniwa

Sześć praw jazdy w dwie godziny. Policja z Gorzowa miała żniwa

Każdy z 6 kierowców zdecydowanie przesadził
Każdy z 6 kierowców zdecydowanie przesadził
Źródło zdjęć: © fot. lubuska policja
Aleksander Ruciński
07.02.2022 13:41, aktualizacja: 14.03.2023 13:25

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego w niespełna dwie godziny zatrzymali aż sześciu piratów drogowych, którzy zdecydowanie przesadzili z prędkością. Rekordzista jechał niemal trzykrotnie za szybko. W dodatku w okolicy przejścia dla pieszych.

Sytuacje takie jak opisywana są najlepszym dowodem na potrzebę częstszych kontroli drogowych na drogach niższej kategorii, gdzie mimo niesprzyjającej infrastruktury kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko.

5 lutego 2022 roku wystarczyły niecałe dwie godziny by zatrzymać aż sześć osób, które w terenie zabudowanym lub jego okolicach jechały odpowiednio 104, 109, 116, 127, 133 i 143 km/h. Każdy z kierowców stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dodatkowo został ukarany mandatem. Łączna suma kar opiewała na 12 tys. zł.

Można więc mówić o prawdziwych żniwach policji, choć powodów do zadowolenia raczej nie ma. Opisywane przypadki nie były bowiem niewielkimi wykroczeniami, lecz grubą przesadą, która mogła skończyć się tragicznie. Pozostaje mieć nadzieję, że trzy miesiące bez prowadzenia nieco ostudzą zapał piratów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)