58. Rajd Barbórka 2020 odwołany. Epidemia SARS-CoV-2 nie dała wyboru

58. Rajd Barbórka 2020 odwołany. Epidemia SARS-CoV-2 nie dała wyboru27.10.2020 15:19
W tym roku nie zobaczymy skoków na słynnej hopie na Bemowie (fot. Mariusz Zmysłowski)
W tym roku nie zobaczymy skoków na słynnej hopie na Bemowie (fot. Mariusz Zmysłowski)

Organizatorzy Rajdu Barbórka poinformowali o odwołaniu słynnego Kryterium Asów. Automobilklub Polski podjął taką decyzję na podstawie stanowiska Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

– Z przykrością informujemy, że tegoroczny Rajd Barbórka nie odbędzie się. Decyzja podjęta przez Zarząd Automobilklubu Polski jest podyktowana względami bezpieczeństwa i zgodna ze stanowiskiem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Decyzja ma oczywiście bezpośredni związek z sytuacją epidemiologiczną wywołaną wirusem SARS-CoV-2 – poinformował Automobilklub w oświadczeniu.

Organizatorzy tłumaczą, że wprowadzenie strefy czerwonej nie dało im możliwości zorganizowania rajdu z udziałem kibiców, a bez nich rajd byłby trudny do zrealizowania. – Rajd Barbórka jest przede wszystkim świętem kibiców. Organizacja corocznej imprezy bez ich udziału byłaby przedsięwzięciem trudnym do zrealizowania. Dlatego powyższa decyzja zapadła po długich analizach obecnej sytuacji. Organizatorzy Rajdu Barbórka od kilku miesięcy pracowali zwykłym trybem, wierząc, że jak zwykle w grudniu spotkamy się na Karowej. Niestety sytuacja na to nie pozwala – przyznają.

– To bardzo trudna chwila. Ciężko nam wszystkim wyobrazić sobie koniec roku bez Rajdu Barbórka. Jednak rozumiemy, jakie zagrożenie niesie ze sobą spotkanie tak wielu osób w jednym miejscu. Nie mówię o kibicach, ponieważ ich udział w imprezie i tak wykluczają obecne przepisy, ale o zawodnikach, całych zespołach i rzeszy ludzi zaangażowanych w organizację Barbórki. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby spotkać się z Wami na Bemowie czy Karowej, ale ostatecznie zmuszeni byliśmy do podjęcia tej trudnej decyzji – zwrócił uwagę dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Jeszcze w pierwszej części roku z kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zniknął Rajd Polski oraz Żemaitija na Litwie oraz Nadwiślański. Ostatecznie w tym sezonie udało się przeprowadzić zaledwie cztery rundy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)