4 razy próbował zdać egzamin na prawo jazdy za kolegę. Trafił w ręce policji

4 razy próbował zdać egzamin na prawo jazdy za kolegę. Trafił w ręce policji

38-latek by pomóc koledze zdać prawo jazdy, posłużył się jego dowodem osobistym.
38-latek by pomóc koledze zdać prawo jazdy, posłużył się jego dowodem osobistym.
Źródło zdjęć: © fot. Aleksander Ruciński
Aleksander Ruciński
31.07.2020 11:56, aktualizacja: 22.03.2023 10:44

38-latek z Siedlec postanowił zrobić użytek z obowiązku noszenia maseczek. Posługując się dowodem osobistym kolegi, przystąpił za niego do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy. Próbował aż 4-krotnie, aż w końcu został zdemaskowany. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Siedlcach, mężczyzna podszywający się pod swojego kolegę stawił się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, by przystąpić do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy. "Obecnie kandydaci na kierowców wchodzą do sali egzaminacyjnej w maseczkach. Ten fakt chciał wykorzystać zatrzymany. Na egzamin zgłosił się w maseczce, dokładnie zakrywającej twarz, dodatkowo miał czapkę z daszkiem głęboko nasuniętą na oczy" - informuje KMP Siedlce.

Wzbudziło to podejrzenia egzaminatora, który poprosił o pokazanie twarzy. 38-letni kandydat nadal jednak upierał się, że jest osobą, za którą się podaje i przystąpił do egzaminu, którego nie zdał. W związku z tym zapisał się na kolejny termin.

Przy drugim podejściu sytuacja się powtórzyła, więc na miejsce wezwano policję. Gdy funkcjonariusze zbadali sprawę bliżej, okazało się, że to nie pierwszy taki wybryk mężczyzny. Na podstawie wcześniejszych zapisów monitoringu udało się ustalić, że 38-latek podchodził do egzaminu aż 4-krotnie, za każdym razem podając się za swojego kolegę.

Plan ewidentnie się nie powiódł. Wszystko wskazuje na to, że podjęte próby, zamiast zakończyć się pozytywnym wynikiem egzaminu, zaowocują 2-letnią odsiadką. Mężczyzna usłyszał bowiem zarzuty posługiwania się dokumentem tożsamości należącym do innej osoby.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)