Pokazaliście, jak zmienił się świat. Oto laureaci konkursu "20 lat minęło"

Dowodów na to, że przez ostatnie 20 lat świat zmienił się nie do poznania, jest mnóstwo. Jeden z nich to Toyota Yaris, która debiutowała w 1999 roku. W ramach konkursu "20 lat minęło" przysłaliście dziesiątki innych przykładów, więc teraz czas na ogłoszenie zwycięzców.

Toyota Yaris 20 lat temu i Toyota Yaris dzisiaj

Toyota Yaris 20 lat temu i Toyota Yaris dzisiaj (Fot. Tomek Mąkolski)

Z czym kojarzy się rok 1999? Ile osób, tyle odpowiedzi. Dla jednego to powrót na ekrany kin jednej z najbardziej rozpoznawalnej sagi, czyli "Gwiezdnych Wojen". Dla innych to debiut Napstera, który na zawsze odmienił branżę muzyczną. Wtedy ustanowiono walutę euro, a na rynek trafiła pierwsza generacja Toyoty Yaris, model przełomowy dla japońskiego producenta.

This is 20. Jak przez ostatnie 20 lat zmienił się świat?

Moda na czerpanie z lat 90. sprawia, że czujemy, jakbyśmy mieli do czynienia z odległymi czasami. Cofając się do roku 1999 łatwo zauważyć, że choć…

Teraz, 20 lat później, na ekrany kin ponownie wchodzi kolejny epizod "Gwiezdnych Wojen", ale tym razem będzie to ostatnia część serii. Napster odszedł w zapomnienie, ale rynek muzyki zmienia się dzięki usługom streamingowym i mediom społecznościowym. Po 20 latach euro jest oficjalną walutą w 19 krajach, zaś trzecia generacja Toyoty Yaris wprowadza do segmentu B takie rozwiązania jak napęd hybrydowy.

To tylko mała garstka przykładów, ale wystarczy, by pokazać, jak bardzo zmienił się świat. W ramach konkursu "20 lat minęło" poprosiliśmy was o zestawienie przedmiotów sprzed 20 lat z ich nowoczesnymi odpowiednikami. Pomysłów nie brakowało, lecz mogliśmy wyróżnić tylko 3 zgłoszenia.

Ile zastąpił smartfon?

Pierwsze miejsce zajmuje pani Małgorzata, która zestawiła kilkanaście niezbędnych przedmiotów 20 lat temu do jednego, nowoczesnego telefonu. Dzisiaj takie urządzenie zastępuje nam wszystko: od źródeł rozrywki, przez przydatne narzędzia po… portfel. Pani Małgorzata wygrywa weekend w SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie obok Ostródy dla dwóch osób, na który dojedziecie udostępnionym samochodem z pełnym bakiem paliwa.

Drugie miejsce przypadło panu Wojciechowi za porównanie dwóch sposobów na słuchanie muzyki podczas biegu. Kiedyś był to przenośny odtwarzacz, do którego wkładało się kasetę mieszczącą zazwyczaj niewiele utworów. Dzisiaj wystarczy prosta „empetrójka”, a ulubione albumy trzymamy na malutkich kartach pamięci. Pan Wojciech wygrywa bezprzewodowy głośnik JBL Charge 4.

Zobacz również: Premiera nowej Toyoty Auris. Japończycy w końcu pokazali konkurenta Golfa i Astry

Trzecie miejsce zajęła pani Anna. W swojej pracy pokazuje, jak zmienił się sposób przenoszenia danych. Zauważa, że w 1999 roku zadebiutowała ostatnia generacja dyskietek 3,5-calowych, których pojemność nie przekraczała 200 MB. Dzisiaj odeszły one w niepamięć, ustępując miejsca mniejszym pendrive’om, które są trwalsze i pomieszczą nawet 5 tys. razy więcej danych. Pani Anna wygrywa bezprzewodowy głośnik JBL Flip 4.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową.

Partnerem treści jest Toyota

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Audi Urban Concept - informacje, zdjęcia, wideo 2014 Range Rover i Range Rover Sport - nowy rok modelowy Rosyjskie absurdy drogowe [wideo] Amerykańska bańka właśnie pęka... Nastolatkowie znowu atakują! Alfa Romeo Giulia (2016) - premiera Bertone Nuccio - nowy koncept zmierza do Genewy Nowa Honda Jazz - premiera po premierze Nissan stworzył własny system hybrydowy Wpadły pierwsze stacje. UOKiK podsumował cztery miesiące kontroli jakości paliw Mercedes-Benz S 63 AMG Coupé debiutuje! [aktualizacja] Najdziwniejsze przeróbki off road TOP

Popularne w tym tygodniu:

Wyprzedził policjantów jadąc 300 km/h. Dostał 10 punktów karnych i 500 zł mandatu Ford zbudował elektrycznego Mustanga, który ma 900 KM i manualną skrzynię Audi RS Q8 jeszcze nie zadebiutowało, a już podbiło rekord Nürburgringu BMW 750iL V16 Goldfish to szalony prototyp z chłodzeniem w bagażniku Dodge Charger SpeedKore to wyjątkowy prezent o mocy 1546 KM Shelby American GT500 Dragon Snake szokuje mocą ponad 800 KM Jak zwiększyć bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych? Przykład przychodzi z Kanady Szalony Volkswagen T5 z silnikiem z Porsche 911 Turbo i kierownicą pośrodku Filmowy Ford Mustang GT500 wystawiony na aukcję. Mówcie jej Eleanor Ford Mustang Mach 1 z 8,5-litrowym V8 zachwyci nie tylko wielbicieli klasyki Kreatywne ogłoszenie o sprzedaży samochodu. Nakręcili prawdziwy reportaż Przednie słupki ograniczają widoczność w autach. 14-latka ma na to sposób