23 maja akcja policji. Wiemy, gdzie spodziewać się więcej patroli

Policja patroluje skrzyżowanie
Policja patroluje skrzyżowanie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja Częstochowa

23.05.2024 09:42, aktual.: 23.05.2024 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na czwartek zaplanowano działania kontrolno-prewencyjne mające na celu zwrócenie uwagi na niechronionych uczestników ruchu. Mowa tu nie tylko o pieszych, ale także rowerzystach, czy osobach poruszających się na hulajnogach elektrycznych i urządzeniach transportu osobistego. Akcja policji nie będzie jednak przeprowadzana w całej Polsce.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często podczas wypadków z udziałem samochodów odnoszą poważne obrażenia. Wynika to oczywiście z faktu, że nie chroni ich ani blacha, ani poduszki powietrzne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlatego we czwartek, 23 maja, funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z rzeszowskiej komendy przeprowadzą na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego działania kontrolno-prewencyjne, mające zwrócić uwagę na wspomnianą grupę.

Policjanci nie zamierzają jednak egzekwować przepisów tylko od kierowców pojazdów, ale będą także zwracać uwagę na zachowanie pieszych, rowerzystów oraz osób korzystających z urządzeń transportu osobistego i elektrycznych hulajnóg. Funkcjonariusze zamierzają im uświadamiać, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nich samych.

Przy okazji prowadzone będą także wyrywkowe kontrole trzeźwości. Z uwagi na charakter działań, większej liczby patroli można się spodziewać przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Przypomnijmy, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście grozi nam mandat w wysokości 1,5 tys. zł, a do naszego konta dopisane zostanie aż 15 pkt karnych. Taki sam mandat grozi nam, jeśli ominiemy pojazd, który zatrzymał się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszego. W warunkach recydywy kwota mandatu rośnie do 3 tys. zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)