2 mln dolarów na terenowe stacje do wykrywania koronawirusa. Fundacja Hyundaia wspomoże szpitale dziecięce

2 mln dolarów na terenowe stacje do wykrywania koronawirusa. Fundacja Hyundaia wspomoże szpitale dziecięce

Fundacja Hyundaia wspomoże 10 placówek medycznych na terenie USA
Fundacja Hyundaia wspomoże 10 placówek medycznych na terenie USA
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński
25.03.2020 12:31, aktualizacja: 22.03.2023 12:09

Organizacja Hyundai Hope On Wheels, w której skład wchodzą północnoamerykański oddział Hyundai i ponad 800 dealerów tej marki, zdecydowali się wesprzeć szpitale dziecięce w Stanach Zjednoczonych. Pieniądze mają być przeznaczone na stacje terenowe wyposażone w specjalne testy do wykrywania koronawirusa u najmłodszych pacjentów z nowotworem.

Epidemia SARS-CoV-19 pokazała nie tylko szybkość, z jaką współcześnie może rozprzestrzeniać się wirus, ale przypomniała też, jak w obliczu zagrożenia ludzie i poszczególne branże potrafią się zjednoczyć, by wspólnie pokonać niebezpieczeństwo. Do tej pory producenci samochodów i podzespołów zdeklarowali się do pomocy w najróżniejszej formie – od przekazywania, a nawet szycia maseczek i odzieży ochronnej, przez dopasowanie linii produkcyjnej do montażu respiratorów, produkcję respiratorów własnego projektu, aż po wytwarzanie istotnych części i podzespołów aparatury medycznej.

Teraz do walki z koronawirusem przystępują kolejni. Organizacja Hyundai Hope On Wheels, wspierana nie tylko przez Hyundai Motor America, ale także 830 dealerów tej marki, zdecydowała się przekazać 2 mln dolarów dla szpitali dziecięcych w Stanach Zjednoczonych, na terenowe centra drive-thru. Mają one pomóc we wczesnym wykryciu koronawirusa u dzieci z nowotworem.

Jest to o tyle ważne, że takie dzieci ze względu na obniżoną odporność są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa związane z zachorowaniem na COVID-19. Wczesne wykrycie choroby pozwoli otoczyć je odpowiednią opieką.

"W ciągu ostatnich kilku tygodni nasze społeczeństwo zostało dotknięte poważną pandemią, która ma znaczące konsekwencje dla życia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Dzieci, u których zdiagnozowano raka, są szczególnie zagrożone" – mówi Jose Munoz, prezes Hyundai Motor North America.

Na początku dofinansowanie w wysokości 200 tys. dolarów otrzymają wybrane szpitale w Orange, Cleveland i Waszyngtonie. W sumie na pomoc może liczyć 10 placówek.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)