Startuje konkurs Mazda Design 2014

Mazda przygotowała kolejną odsłonę konkursu skierowanego do miłośników projektowania – Mazda Design. Obejmuje on dwie kategorie tematyczne, których motywem przewodnim jest filozofia KODO. Co to takiego i co dokładnie czeka projektantów w ramach konkursu Mazda Design 2014?

Wszyscy fani designu będą mogli sprawdzić się w konkursie Mazdy w dwóch kategoriach tematycznych. W pierwszej z nich zadaniem uczestników jest zaprojektowanie samochodu luksusowego Mazda, inspirowanego filozofią KODO: Dusza Ruchu. Dusza Ruchu wyraża moc, piękno i ekspresję, kojarzone ze światem zwierząt. Ruch ten jest pełen siły i witalności, wzbudza emocje u osób, które go obserwują. Organizatorzy chcą, żeby samochód był zaprojektowany tak, by te cechy wyrażał, a także zapewniał przyjemność z jazdy.

W ramach drugiej kategorii konkursu zadaniem uczestników jest zaprojektowanie sukni wieczorowej, która również ma być inspirowana filozofią KODO. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku pierwszej kategorii natchnieniem dla autora mają być żywioły i dynamika przyrody.

Wszystkie prace będą oceniane przez jury w składzie: Ikuo Maeda, dyrektor generalny działu projektowego Mazdy, Janusz Kaniewski, niezależny projektant samochodów (świadczący usługi m.in. dla PKN Orlen), aktorka i pasjonatka motoryzacji Anna Dereszowska oraz znany ze świata mody duet: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

Jak wskazuje Janusz Kaniewski, prace będą oceniane przede wszystkim za oryginalność i przełamanie konwencji oraz estetykę i realność wdrożenia. Mariusz Brzozowski dodaje, że ważne dla jury będzie to, żeby widać było cząstkę autora w przygotowanej przez niego pracy.

Tegoroczna edycja konkursu Mazda Design wystartuje 5 marca i potrwa do 15 kwietnia.
Swoje projekty uczestnicy będą mogli zamieszczać na stronie Mazda Design. Zwycięzcom i wyróżnionym nagrody zostaną wręczone podczas pokazu najnowszej kolekcji modowej duetu Paprocki&Brzozowski, zaplanowanej na maj tego roku.

Co będzie do wygrania? Za najlepszą pracę, zarówno w kategorii samochód luksusowy, jak i suknia wieczorowa KODO, przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych (wraz z opłaconym podatkiem od nagrody) oraz walizka podróżna i sportowy zegarek Mazda. Dodatkowo zwycięski projekt samochodu zostanie wykonany jako makieta w skali 1:2 pod okiem Janusza Kaniewskiego. Z kolei najlepsza suknia wieczorowa zostanie uszyta przez duet Paprocki&Brzozowski i zaprezentowana w maju podczas majowego pokazu kolekcji. Modelką, która wystąpi w zwycięskim projekcie, będzie Anna Dereszowska.

Ponadto jury przyzna walizkę i zegarek Mazda w ramach wyróżnienia dla projektu stworzonego z największą fantazją. Takie same nagrody trafią do osoby, której projekt zostanie najwyżej oceniony przez internautów.

Aspirujący i doświadczeni projektanci nie mają na co czekać, powinni zabrać się do pracy. Mazda Design 2014 to świetna okazja, by zaprezentować swoje umiejętności szerszej publice i zostać docenionym przez doświadczone jury.

Materiał powstał przy współpracy z marką Mazda.

Zobacz również: Mazda MX-5 2.0 Skyactiv G (2016) - dźwięk wydechu

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Media corner:

Nowe Porsche 911 991 w GT3 Poland Pieszy (nie)zawsze ma rację? Rotacja opon w samochodzie osobowym Obszar zabudowany – poradnik kierowcy Nowy Nissan Qashqai Markowe ksenony – bezpieczeństwo z gwarancją Auto służbowe – hulaj dusza, mandatów nie ma? Blaski i cienie polskiej motoryzacji Przyszła zima – sypnie mandatami? Podsumowanie 2013 roku na rynku samochodów używanych Czy warto kupować „zimowe” felgi? Sprzedaż samochodów osobowych w 2013 r.: Polska przyspieszyła, w Europie spadki wyhamowały Osobliwe mandaty Kierunek Dubaj Volkswagen zanotował wzrost sprzedaży w 2013 roku Raport specjalny na temat opon Mitsubishi Pajero 2014 w polskich salonach Alfa Romeo 4C “Samochodem roku 2013” według magazynu FHM Škoda rozpoczyna pracę nad nową, rajdową wersją Fabii Wypadek komunikacyjny - konsekwencje groźniejsze, niż myślisz Statoil wprowadza samoobsługę przy tankowaniu LPG Citroën napędza Majkę Zimy nie ma, dziury są Wyprzedaż samochodów Abarth