142 km/h na ograniczeniu do 40. Policja ma nową "ulubioną" drogę

142 km/h na ograniczeniu do 40. Policja ma nową "ulubioną" drogę

Policjanci wystawili 22 mandaty pierwszego dnia. (zdjęcie poglądowe)
Policjanci wystawili 22 mandaty pierwszego dnia. (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Aleksander Ruciński
25.02.2021 10:15, aktualizacja: 16.03.2023 14:28

22 mandaty - takim wynikiem koszalińska policja zakończyła pierwszy dzień od oddania nowej drogi w mieście. Tamtejsi kierowcy chętnie korzystają ze świeżutkiej dwupasmówki. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że obowiązuje tam ograniczenie do 40 km/h.

Polska Agencja Prasowa informuje o prawdziwych żniwach koszalińskiej policji, która już w pierwszym dniu funkcjonowania nowej drogi wystawiła ponad 20 mandatów, a dwóm kierowcom zatrzymała uprawnienia. Rekordzista jechał 142 km/h na ograniczeniu do 40 km/h.

Mowa o 1,5-kilometrowym odcinku ulicy Władysława IV w Koszalinie, który został oddany do użytku we wtorek 23 lutego 2021 roku. Choć dwupasmowa droga jest już całkowicie przejezdna, wciąż oficjalnie nie zakończono wszystkich robót. Oznacza to ciągłe obowiązywanie dotychczasowego ograniczenia prędkości.

Niestety, wielu kierowców najwyraźniej nie było tego świadomych, a 22 mandaty wystawione w ciągu kilku godzin są tego najlepszym dowodem. Z drugiej strony to dość ciekawe, że drogówka postanowiła przeprowadzić kontrolę na nowej trasie już pierwszego dnia. Nic tylko cieszyć się, że tak sumiennie dbają o bezpieczeństwo na koszalińskich ulicach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)