Zwiedzanie Soliny i okolic samochodem. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Zwiedzanie Soliny i okolic samochodem. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Jezioro Solińskie
Jezioro Solińskie
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
15.11.2022 06:56

Solina to bardzo malowniczo położona miejscowość. Znajduje się w samym sercu Bieszczad, nad Jeziorem Solińskim i jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym regionie. Bieszczady słyną ze swojego dzikiego i spokojnego charakteru, przez co idealnie sprawdzą się na urlop dla wszystkich mieszkańców wielkich miast, którzy chcieliby odpocząć do hałasu, życia w biegu i typowo miejskich obowiązków. Do Soliny możemy w wygody sposób dojechać własnym samochodem i zwiedzić nim całą malowniczą okolicę. A ta ma swoim gościom naprawdę sporo do zaoferowania!

Co warto zobaczyć podczas urlopu w Solinie?

Solina to niewielka, spokojna miejscowość znajdująca się w odległości ok. 2 godzin drogi od Rzeszowa. Leży blisko słynnego Jeziora Solina, które jest nazywane "bieszczadzkim morzem" nie bez powodu. Jezioro jest bowiem popularnym miejscem do opalania się, zażywania orzeźwiających kąpieli, a także żeglowania i uprawiania sportów wodnych.

Stanowi więc swoistą namiastkę morza na drugim krańcu Polski, w Bieszczadach. Co ciekawe, Jezioro Solińskie nie jest bynajmniej tworem natury, lecz sztucznie utworzonym przez człowieka zbiornikiem wodnym.

Solina to turystyczna miejscowość licząca sobie zaledwie ok. 500 mieszkańców. W okresie letnim tętni jednak życiem za sprawą licznych grup turystów, którzy tłumie goszczą w jej progach. Oferuje bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową, wśród której prym wiodą obiekty noclegowe z kategorii domki Solina.

Są to typowo turystyczne domki letniskowe, które idealnie sprawdzą się w przypadku osób zmotoryzowanych. Solina i okolice obfitują w różnego rodzaju atrakcje turystyczne, do których najprościej dostać się, dysponując własnym autem. Warto odwiedzić takie popularne miejsca, jak chociażby Zapora w Solinie, na którą wiedzie malownicza alejka z budkami z pamiątkami (nazywana jest solińskimi Krupówkami).

Cała okolica jest świetnie przygotowana na przyjęcie turystów podróżujących samochodem – auto można zostawić na jednym z licznie dostępnych w okolicy parkingów, większość z nich jest jednak płatnych. Oprócz liczącej sobie ok. 664 metrów zapory, w pobliżu Soliny warto zajrzeć także do innej, leżącej nad jeziorem miejscowości.

Mowa tu o Polańczyku – znanym bieszczadzkim ośrodku rekreacyjnym i uzdrowisku. W Polańczyku znajdują się przystanie, z których można wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim. Po zwiedzeniu okolicy, możemy wybrać się natomiast na dalszą wycieczkę nad inny, znajdujący się w okolicy sztuczny zbiornik wodny – Jezioro Myczkowskie.

Domki w Solinie – idealne miejsce na nocleg dla zmotoryzowanych turystów?

Jak widać, Solina i okolice obfitują w wiele ciekawych pod względem turystycznym i rekreacyjnym atrakcji. Najwygodniej natomiast przemieszczać się między nimi własnym autem, które daje swobodę planowania czasu oraz komfort zwiedzania. Wybierając się do Soliny samochodem, należy jednak bardzo uważnie wybrać miejsce na nocleg.

Okolice te dysponują bowiem zróżnicowaną bazą noclegową, w ramach której znajdziemy zarówno noclegi idealnie dostosowane do potrzeb osób zmotoryzowanych, jak i te, które niekoniecznie okażą się trafnym wyborem. Jeśli planujemy wybrać się w Bieszczady własnym samochodem, przed zarezerwowaniem konkretnego obiektu, koniecznie sprawdźmy wiec, czy jest on przystosowany do naszych potrzeb.

Zmotoryzowani turyści powinni skupić się przede wszystkim na obiektach noclegowych, które oferują w ramach pobytu dostęp do parkingu. Należą do nich domki w Solinie, które zapewniają swoim gościom nie tylko noclegi w komfortowych warunkach i świetnej lokalizacji, ale także miejsca parkingowe w cenie.

Miejsca parkingowe znajdują się zwykle na strzeżonej posesji, tuż przy samym domku, co pozwala pozostawić auto w bezpiecznym otoczeniu i nie martwić się o to, co się z nim dzieje, kiedy my wypoczywamy na wodą czy korzystamy z uroków i atrakcji miejscowości. Posiadające parking domki w Solinie Nocowanie.pl pozwala wyszukać w kilka chwil – wystarczy zaznaczyć tę opcję, aby wyświetlić wyłącznie te obiekty, które idealnie nadają się dla zmotoryzowanych turystów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)