Policja zatrzymała go za prędkość. Biały bus skrywał inną tajemnicę

Policja zatrzymała go za prędkość. Biały bus skrywał inną tajemnicę

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Źródło zdjęć: © WP | Policja
Mateusz Żuchowicz
12.02.2024 13:56, aktualizacja: 12.02.2024 16:19

Jasielska grupa Speed w piątek 9 lutego zatrzymała do kontroli białego mercedesa sprintera, który w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h. Jak się okazało, prędkość to był dopiero początek, bo największą tajemnicę biały bus skrywał w swojej tylnej części.

Białego mercedesa prowadził obywatel Mołdawii, który zatrzymany przez policjantów został poproszony o ujawnienie, co znajduje się na jego samochodzie. Jak się okazało, poza kierowcą i siedmioma pasażerami, w tylnej części auta podróżowało jeszcze pięciu ponadprogramowych pasażerów.

Pasażerowie na gapę
Pasażerowie na gapę© WP | Policja

Za przewożenie zbyt dużej liczby osób oraz za przekroczenie prędkości kierowca z Mołdawii został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 2300 zł. Do tego funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponadto pięciu pasażerów, którzy nie powinni znaleźć się w tym samochodzie, zostało ukaranych mandatami w wysokości po 100 zł każdy. Policja przypomina, że przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym to nie tylko łamanie prawa, ale także stwarzanie dużego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)