Znaleźli porzucony salon Saaba. Tyle zostało ze szwedzkiej marki

Porzucone saaby
Porzucone saaby
Źródło zdjęć: © youtube
Aleksander Ruciński

06.07.2023 13:51, aktual.: 06.07.2023 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Saab oficjalnie wypadł z gry w 2011 roku, pozostawiając po sobie nie tylko wspaniałą historię i auta, ale i porzucone placówki. Jedna z nich mieści się we Francji. Stała się sławna, dzięki eksploratorom, którzy odwiedzili ją z kamerą.

Motoryzacyjne znaleziska zawsze przyprawiają o szybsze bicie serca. Szczególnie gdy mowa o tak wyjątkowej marce jak Saab, która ma wielu fanów. Nie wszyscy z nich znają jednak historię opuszczonego francuskiego salonu, w którym stoi ponad 20 aut - głównie saabów, choć nie tylko. Miejsce zyskało rozgłos po tym, jak odwiedzili je youtuberzy. Wideo z ich wizyty znajdziecie poniżej.

Jak się dowiadujemy, salon został otwarty w 1972 roku i był rodzinną firmą sprzedającą także sprzęt Husqvarny. Niestety biznes zaczął podupadać pod tym, jak jeden z braci poważnie zachorował, a zniknięcie szwedzkiej marki tylko pogorszyło sprawę.

Nie wiedzieć jednak czemu, budynek został porzucony z całą zawartością - kilkunastoma saabami i kilkoma autami lokalnej produkcji. Choć część wyposażenia rozkradziono, wciąż można tam znaleźć m.in. oryginalne broszury reklamowe czy próbniki lakierów nadwozia.

W wyniku działań wandali ucierpiały też same auta, choć większość z nich sprawia wrażenie zdatnych do uratowania. Na szczególną uwagę zasługuje model 9000, wyróżniający się na tle nowszych i bardziej popularnych 9-3 oraz 9-5.

To z pewnością smutny widok dla wielbicieli motoryzacji. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki nagłośnieniu sprawy ktoś zainteresuje się losem porzuconych saabów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)