Zmieści 10 osób, ale nie ma dachu. Wyjątkowy viper na sprzedaż

Zmieści 10 osób, ale nie ma dachu. Wyjątkowy viper na sprzedaż

Projekt z pewnością zwraca uwagę
Projekt z pewnością zwraca uwagę
Źródło zdjęć: © Gateway Classic Cars
Aleksander Ruciński
02.12.2023 09:54, aktualizacja: 02.12.2023 10:25

Pierwsza generacja Vipera dziś jest poszukiwanym klasykiem, lecz jeszcze kilka lat temu, był to dość pospolity samochód sportowy. Na tyle, by wykorzystać go jako bazę do budowy szalonego projektu, który właśnie trafił na sprzedaż.

10-miejscowy Viper o długości 7,6 metra to z pewnością spektakularna limuzyna przykuwająca wzrok wszędzie tam, gdzie się pojawi. Choć raczej nie wszyscy będą zachwyceni jej prezencją, gdyż proporcje są - delikatnie mówiąc - dyskusyjne.

Kwestie praktyczne też pozostawiają nieco do życzenia. I wcale nie chodzi o to, że większość pasażerów musi siedzieć bokiem na ławkach zamontowanych wzdłuż kabiny. Większym problemem wydaje się brak dachu, szczególnie poza słoneczną Kalifornią.

Co ciekawe, spod maski zniknęło kultowe V10 i manualna skrzynia. Zastąpiono je silnikiem V8 sparowanym z automatem. To zrozumiałe, gdyż taki zestaw lepiej pasuje do relaksacyjnego charakteru limuzyny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chętni, by bliżej przyjrzeć się tej konstrukcji, powinni przejrzeć ofertę Gateway Classic Cars z St Louis w Missouri. Cena 169 000 dolarów nie jest niska, ale też nie wydaje się zaporowa jak na tak wyjątkowy projekt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)