Zimowe przykazania kierowców. O tym trzeba pamiętać

Zimowe przykazania kierowców. O tym trzeba pamiętać

Filip Buliński
12.12.2022 13:07, aktualizacja: 12.12.2022 13:57

Zima na dobre zawitała do Polski obfitymi opadami śniegu niemal w całym kraju. Filip Buliński w rozmowie z Agnieszką Kopacz w programie WP Newsroom mówi, na jakie rzeczy kierowcy muszą uważać, by uniknąć mandatu oraz aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Opady białego puchu i zaśnieżone ulice to szczególne wyzwanie dla kierowców. Drogowcy starają się zapewnić bezpieczne warunki na, ale wyjeżdżając powinniśmy stawiać rozsądek na pierwszym miejscu i zachowywać szczególną ostrożność.

Filip Buliński, który był gościem programu WP "Newsroom", podkreślił, jak kierowcy powinni się zachowywać w trudnych warunkach. Jednym z najważniejszych aspektów jest przede wszystkim prawidłowe odśnieżenie pojazdu, które nie powinno ograniczać się do szyb. Należy pamiętać też o światłach, tablicach rejestracyjnych czy dachu.

Spadający z dachu śnieg lub nawet kawałki lodu mogą stanowić zagrożenie dla innych, a w razie kontroli grozi nam mandat za spowodowanie zagrożenia nawet do 3 tys. zł. Także po trasie, gdy wjeżdżamy do miasta, powinniśmy skontrolować nasze tablice rejestracyjne. Jeśli te będą nieczytelne, policjant może nam wlepić mandat w wysokości 500 zł.

O czym jeszcze powinni pamiętać kierowcy? Zapraszamy do obejrzenia fragmentu programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)