Zderzenie lawety z autokarem. Kierowca z poważnymi obrażeniami

Zderzenie lawety z autokarem. Kierowca z poważnymi obrażeniami

Zderzenie lawety z autokarem. Kierowca z poważnymi obrażeniami
Zderzenie lawety z autokarem. Kierowca z poważnymi obrażeniami
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
18.12.2022 09:08, aktualizacja: 18.12.2022 09:27

W miejscowości Mojsławice (woj. lubelskie) na drodze wojewódzkiej nr 844 doszło do poważnego zdarzenia drogowego. 28-letni kierowca stracił panowanie nad lawetą i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autokarem. Kierujący mercedesem z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Kierowcy oraz pasażerom autokaru nic się nie stało.

Policjanci z Hrubieszowa będą dokładnie wyjaśniać zdarzenie, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 844 w miejscowości Mojsławice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem, przewożąc na lawecie inny pojazd, przesadził z prędkością na śliskiej nawierzchni. 28-latek stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka autokarem.

Zderzenie lawety z autokarem. Kierowca z poważnymi obrażeniami

W autokarze znajdowało się łącznie 29 osób, w tym 62-letni kierowca. Na szczęście nie odniosły one obrażeń. Do szpitala trafił za to kierowca lawety, który doznał poważnych obrażeń ciała.

Wypadek na DW 844 sprawił, że droga w województwie lubelskim przez kilka godzin była nieprzejezdna. W tym czasie policjanci zabezpieczali wszystkie ślady, które pozwolą im na dokładne wyjaśnie szczegółów zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po wypadku na Lubelszczyźnie policja jeszcze raz apeluje o to, by zdjąć nogę z gazu i nie przesadzać z prędkością. Ostatni atak zimy sprawia, że w Polsce w wielu miejscach warunki do jazdy są nie najlepsze.

Zderzenie z autokarem
Zderzenie z autokarem© Policja
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)