Zatrzymali auto z rozbitą szybą. Kierowca miał 4 promile we krwi i jeszcze więcej na sumieniu

Zatrzymali auto z rozbitą szybą. Kierowca miał 4 promile we krwi i jeszcze więcej na sumieniu

Alkomat wskazał prawie 4 promile.
Alkomat wskazał prawie 4 promile.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
02.02.2021 13:03, aktualizacja: 16.03.2023 14:45

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kierowcę, który poruszał się autem z rozbitą szybą. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany, choć nawet gdyby był trzeźwy, nie miał prawa poruszać się pojazdem mechanicznym.

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku policjanci z Lwówka Śląskiego otrzymali zgłoszenie, dotyczące kierowcy z pobliskiej wsi, który porusza się pojazdem z rozbitą przednią szybą. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, szybko zatrzymali podejrzanego. Okazało się, że uszkodzone auto to nie jest jedyny problem mężczyzny.

30-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało wynik około 4 promili, co - według wielu badaczy - jest dawką bliską śmiertelnej. Przy okazji policja przyjrzała się kartotece kierowcy. A ta okazała się dość bogata.

W przeszłości wobec 30-latka sąd orzekł dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało, okazało się, że pojazd, którym jechał, był nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu. O dalszym losie recydywisty zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)