Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu

Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu30.12.2022 10:33
Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu
Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu
Źródło zdjęć: © Policja

W "efektowny" sposób swoją jazdę zakończył 50-latek w Dąbrowie Górniczej, który wjechał fordem focusem na środek ronda i nie był w stanie kontynuować jazdy. Mężczyznę z samochodu wyciągnęli świadkowie zdarzenia. Był on kompletnie pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej. Policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie, że jeden z kierowców wjechał na środek ronda i musiał porzucić tam swój pojazd. Nie był to jednak typowy wypadek drogowy, a konsekwencja jazdy po pijaku.

Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu

Osoby postronne, widząc jak ford focus wjeżdża na wysepkę ronda, zainterweniowały i postanowiły pomóc kierowcy w wyjściu z samochodu. Wtedy też wyczuli od mężczyznę woń alkoholu. Dlatego na miejsce wezwano policję.

Mundurowi przebadali mieszkańca Dąbrowy Górniczej alkomatem, a urządzenie wykazało, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 50-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił też prawo jazdy, ale na tym nie koniec jego problemów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Honda Civic - historia pełna wyzwań

50-latek z Dąbrowy Górniczej będzie musiał się pogodzić nie tylko z utratą prawa jazdy, ale też postępowaniem sądowym. Zgodnie z przepisami, grozi mu dość wysoka kara grzywny oraz kara do 2 lat ograniczenia wolności. Będzie musiał też zapłacić 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Z oczywistych względów samochód 50-latka po zdarzeniu został odholowany przez lawetę. Przez jakiś kierowcy, przejeżdżając obok ronda na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej, będą mogli też podziwiać skutki "wybryku" nieodpowiedzialnego mężczyzny. Zniszczeniu uległa bowiem część ozdób na wysepce ronda.

Miejsce kolizji na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej
Źródło zdjęć: © Policja
Miejsce kolizji na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)