Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu

Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu

Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu
Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
30.12.2022 10:33

W "efektowny" sposób swoją jazdę zakończył 50-latek w Dąbrowie Górniczej, który wjechał fordem focusem na środek ronda i nie był w stanie kontynuować jazdy. Mężczyznę z samochodu wyciągnęli świadkowie zdarzenia. Był on kompletnie pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietypowe zdarzenie miało miejsce na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej. Policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie, że jeden z kierowców wjechał na środek ronda i musiał porzucić tam swój pojazd. Nie był to jednak typowy wypadek drogowy, a konsekwencja jazdy po pijaku.

Zaparkował na środku ronda. Miał ponad 2,5 promila alkoholu

Osoby postronne, widząc jak ford focus wjeżdża na wysepkę ronda, zainterweniowały i postanowiły pomóc kierowcy w wyjściu z samochodu. Wtedy też wyczuli od mężczyznę woń alkoholu. Dlatego na miejsce wezwano policję.

Mundurowi przebadali mieszkańca Dąbrowy Górniczej alkomatem, a urządzenie wykazało, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 50-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił też prawo jazdy, ale na tym nie koniec jego problemów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

50-latek z Dąbrowy Górniczej będzie musiał się pogodzić nie tylko z utratą prawa jazdy, ale też postępowaniem sądowym. Zgodnie z przepisami, grozi mu dość wysoka kara grzywny oraz kara do 2 lat ograniczenia wolności. Będzie musiał też zapłacić 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Z oczywistych względów samochód 50-latka po zdarzeniu został odholowany przez lawetę. Przez jakiś kierowcy, przejeżdżając obok ronda na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej, będą mogli też podziwiać skutki "wybryku" nieodpowiedzialnego mężczyzny. Zniszczeniu uległa bowiem część ozdób na wysepce ronda.

Miejsce kolizji na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej
Miejsce kolizji na ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej© Policja
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)