Zamówiła taksówkę na aplikację. Była pijana, a kierowca to wykorzystał

Najbliższe 3 miesiące mężczyzna przesiedzi w policyjnym areszcie
Najbliższe 3 miesiące mężczyzna przesiedzi w policyjnym areszcie
Źródło zdjęć: © KMP w Krakowie

29.08.2023 22:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

49-letni kierowca taksówki usłyszał zarzuty wykorzystania seksualnego swojej pasażerki. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Niedawno do Komisariatu Policji VI w Krakowie wpłynęło zawiadomienie od kobiety, która poinformowała o tym, że została wykorzystana seksualnie przez kierowcę podczas kursu taksówką, którą zamówiła za pośrednictwem aplikacji. Mężczyzna miał wykorzystać to, że była pod wpływem alkoholu i dotykać jej miejsc intymnych.

Niedługo później mundurowi ustalili miejsce, w którym może przebywać kierowca taksówki, odpowiedzialny za ten czyn. Udali się w rejon krakowskich Bronowic gdzie na jednej z ulic zauważyli samochód, a w nim podejrzanego mężczyznę. Okazał się nim 49-letni obywatel Ukrainy, który został przewieziony do policyjnej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie taksówkarzowi zarzutu seksualnego wykorzystania bezradności innej osoby.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące, gdzie będzie on oczekiwał na proces. Za to przestępstwo grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)